

Belgen rijden te snel


|
|
|
Het is gevaarlijk om zonder fietshelm te rijden
Een fietshelm is veilig.


|
|
|
|
|
|
|

Motorfietsen


Motorfietsen nemen vliegende start in 2026: 2.000 nieuwe en tweedehandse motoren meer ingeschreven
Christophe Dubon, woordvoerder van FEBIAC: “De Belgische markt voor nieuwe motorfietsen sluit het eerste kwartaal af met een uitgesproken positieve dynamiek. Met 6.990 inschrijvingen tegenover 5.694 in 2025 (+22,8%) noteert de sector haar beste seizoenstart sinds 2021.
In maart 2026 werden 3.169 motorfietsen ingeschreven. Dat is +10,2% ten opzichte van maart 2025 en +5,5% boven het gemiddelde van een maartmaand in de periode 2021–2025 (3.004 eenheden). Deze prestaties overstijgen het niveau van de voorbije jaren en wijzen op een duurzaam hernieuwde belangstelling voor de motorfiets.”
Na vijf jaar stonden er opnieuw motorfietsen op de Brussels Motor Show en dat had meteen een positieve impact volgens de motordealers. Er kwamen immers veel klanten naar de showrooms en zij waren goed voorbereid en zeer kooplustig. Vanuit de verschillende merken die aanwezig waren op het Salon blijkt ook dat de interesse breed ligt: van tweewielers die passen binnen de stedelijke mobiliteit, zoals bijvoorbeeld scooters en lichte motoren, over roadsters tot de immer populaire allroads.
Aan de top van het merkenklassement is het behoorlijk spannen, met Honda nipt voor BMW. Yamaha komt sterk terug en pikt de derde plaats in, voor Kawasaki en CF Moto dat maar liefst 158% stijgt ten opzichte van 2025.”
Filip Rylant, woordvoerder van TRAXIO: “Niet alleen de nieuwmarkt ging er in het eerste kwartaal met ongeveer 1.000 motoren op vooruit, ook de tweedehandsmarkt doet het evenveel eenheden beter: van 12.757 naar 13.705 stuks, een stijging van +7,4%. De occasiemarkt herpakt zich dus stilaan, getuige daarvan de stijging met +15,3% ten opzichte van 2024 en zelfs +22,2% ten opzichte van 2023. Toch blijft ze structureel lager dan voor de invoering van de tweedehandskeuring in 2022. We blijven benieuwd over de impact van de afschaffing van die keuring in Vlaanderen vanaf september. Gaan motorrijders wachten tot dan om hun motor op de tweedehandsmarkt te brengen, of niet? Wie niet wacht, moet langs de keuring gaan maar zit in het goede verkoopseizoen. Wie wel wacht, kan direct verkopen maar valt buiten het motorseizoen met mogelijks lagere prijzen én meer aanbod op de occasiemarkt. We volgen de marktevolutie op de voet en zijn benieuwd of Wallonië en Brussel zich zullen aligneren, want harmonisering binnen België lijkt ons meer dan wenselijk.”
Goed nieuws is alvast dat de stijging op de tweedehandsmarkt zich doorzet bij quasi alle cilinderinhouden: we zien enkel een kleine daling bij de +1.001cc. Ook bij de 125cc, die met een marktaandeel van 31,5% veruit de grootste klasse blijft. Honda blijft het grootste occasiemerk, voor BMW, Yamaha, Kawasaki en Piaggio.
Bij de motordealers horen we tot slot dat ze nu al handen tekort komen in de werkplaatsen.
Gedetailleerde cijfers en analyse van de tweedehands- en nieuwmarkt
1. Tweedehandse motoren
De tweedehandsmarkt deed het tijdens het eerste kwartaal duidelijk beter dan vorig jaar. Daarmee zijn we nog niet terug op het niveau van voor 2023 maar er is dus wel beterschap. Zoals gezegd, is het nu vooral uitkijken welk effect de aangekondigde afschaffing van de tweedehandskeuring in Vlaanderen zal hebben. Gaan de andere gewesten volgen? 2026 wordt een spannend jaar.
Inschrijvingen tweedehandse motorfietsen (Q1 2026)
Gewesten en provincies kleuren terug groen, maar niet ten opzichte van 2022.
Vlaanderen was ook in 2025 de grootste tweedehandsmarkt (59,7%), met Wallonië op 31,9% en Brussel op 8,2%.
We waren een tijdje bloedrode kaarten gewoon op provinciaal vlak maar gelukkig is het tij gekeerd. We zien met name stijgingen in bijna alle provincies, van +0,3% in Antwerpen tot +25,4% in Waals-Brabant. Enkel Namen en West-Vlaanderen verliezen licht terrein.
Inschrijvingen tweedehandse motorfietsen – per regio (Q1 2026)
Stijging in alle klassen, behalve bij de zwaarste jongens.
Bijna alle klassen stijgen ten opzichte van vorig jaar. De sterkste stijgers zitten ditmaal niet in de zwaarste klasse, die integendeel lichtjes verliest (-1,7%). Wel bij de 125cc die +13,7% wint en een marktaandeel heeft van 31,5% Dus: bijna 1 op de 3 tweedehandsinschrijvingen! Dat is een goed teken omdat hier vaak de motorrijders van de toekomst zitten. Tweede opvallende stijger is de 501-750cc-klasse.
Inschrijvingen tweedehandse motorfietsen – per cilinderinhoud (Q1 2026)
Grote verschillen in de merken-Top10
In de gecumuleerde merken-Top10 zien we opvallende verschillen. Grootste stijgers zijn Kawasaki en SYM maar ook Honda en Triumph halen een double digit-resultaat. Harley-Davidson krijgt dan weer een tik van meer dan 10%.
Qua marktaandeel steekt Honda er met kop en schouders bovenuit (17,1%).
Inschrijvingen tweedehandse motorfietsen – per merk (Q1 2026)
2. Nieuwe motorfietsen
Mede dank zij de Brussels Motor Show nam 2026 een sterke start. Niet alleen op stands van de verschillende merken zelf maar ook in de showrooms kwamen heel wat kooplustigen over de vloer. En er komen dit jaar heel wat interessante nieuwe modellen en updates op de markt die de kooplust zeker zullen aanwakkeren.
Inschrijvingen nieuwe motorfietsen (Q1 2026)
Het regionale marktaandeel bij nieuwe motorfietsen biedt ons enkele interessante inzichten. Vlaanderen blijft de grootste regio met 57,9% van de totale verkoop van nieuwe motorfietsen in ons land. Wallonië neemt 35,8% voor zijn rekening en Brussel 6,3%.
Waals-Brabant doet het na een slecht jaar opnieuw goed (+32,4%) en ook Brussel scoort erg sterk (+31,5%). Daar mogen oudere motoren niet meer rijden, dus dit zet blijkbaar wel aan tot aankoop van recentere of nieuwe motoren en scooters. Maar in feite doen alle provincies het goed met stijgingen van minimaal +9,2%.
Inschrijvingen nieuwe motorfietsen – per regio (Q1 2026)
Inschrijvingen nieuwe motorfietsen – per cilinderinhoud (Q1 2026)
Inschrijvingen nieuwe motorfietsen – per merk (Q1 2026)
Voor de rest van 2026 wordt het voor de nieuwmarkt vooral uitkijken naar de impact van de gespannen geopolitieke situatie en de stijgende olieprijzen in combinatie met een gedaald consumentenvertrouwen.
De tweedehandsmarkt zal vanaf het najaar waarschijnlijk nog door elkaar worden geschud door de afschaffing van de technische keuring in Vlaanderen (hopelijk in positieve zin) en het wordt daarbij afwachten wat de andere regio’s zullen doen.
Meer info: TRAXIO

Pedelecs


Speed pedelecs trekken reeds in het eerste kwartaal van 2026 de spurt aan
Tweedehandsmarkt is al goed voor 44,4% van het totale aantal inschrijvingen, bij nieuwe SP bereikt leasing aandeel van 69%.
Filip Rylant, woordvoerder van mobiliteitsfederatie TRAXIO: “De speed pedelecs zijn het nieuwe jaar meteen aan een stevig tempo begonnen, met al een eerste tussenspurt in de maand maart. De inschrijvingen van de nieuwe exemplaren steeg tijdens het eerste kwartaal met +2,8% ten opzichte van vorig jaar. De markt stijgt daarmee twee jaar op rij maar loopt nog wel -13% achter ten opzichte van 2023.
Voor de komende maanden verwacht de sector een verdere groei van de nieuwmarkt door de instroom van nieuwe klanten en enkele grote contracten die zullen geactiveerd worden, bijvoorbeeld bij defensie, alsook door nieuwe contracten na afloop van het huidige leasingcontract. Tegelijk kan het lage consumentenvertrouwen in combinatie met de stijgende levensduurte een rem zetten op de groei. We verwachten echter dat het gunstige fiscale regime van fietsleasing zodanig drempelverlagend werkt dat groei toch kan aanhouden.
Ondertussen is het leasingsegment goed voor een marktaandeel van niet minder dan 69% (!) van de nieuwe SP-inschrijvingen. Dat is alweer een stijging van +10% ten opzichte van vorig jaar. Het eens zo grote particuliere segment is teruggevallen naar amper 19% en ook inschrijvingen door bedrijven kent een sterke terugval tot 11,9%.
Die verschuiving naar leasing heeft ook een impact op de provinciale resultaten want nu haalt met name Oost-Vlaanderen disproportioneel goede cijfers. Deze provincie is goed voor de helft van de inschrijvingen (1.917 op een totaal van 3.835).
De tweedehandsmarkt blijft op topsnelheid draaien, zelfs in de koude maanden, met een stijging van +60,8% tijdens het eerste trimester. Daarmee zijn er in 2026 maar liefst dubbel zoveel occasie SP ingeschreven als in 2023. Het zijn ronduit duizelingwekkende cijfers, dank zij de ex-leasingfietsen.
In 2026 zijn de occasies daarmee al goed voor 44,4% van het totale aantal inschrijvingen.
Gecumuleerd halen we ook een recordcijfer met 6.899 inschrijvingen (3.835 nieuwe + 3.064 tweedehandse) van snelle fietsen en daarmee staken we de 5.928 gecumuleerde eenheden van 2023 met bijna 1.000 eenheden voorbij.”
Inschrijvingen nieuwe speed pedelecs – Q1 2026
Particulier versus bedrijven en leasing
Het aantal nieuwe speed pedelecs dat wordt ingeschreven door particulieren is dit jaar opnieuw sterk teruggevallen (-13,6%). Daar waar de particulieren in 2023 bijna de helft van de verkoop voor hun rekening namen, is hun aandeel gezakt tot 19,1%. De grote winnaars zijn de leasingmaatschappijen die met 69% nu goed zijn voor meer dan twee op de drie speed pedelec-inschrijvingen.
Fietsleasing biedt dan ook enkele evidente voordelen voor bedrijven zoals minder eigen administratie, geen zorgen over onderhoud, verzekering of restwaarde want alles wordt netjes voor hen en voor de werknemer geregeld.
De vraag voor de fietssector is nu vooral hoe particulieren kunnen aangemoedigd worden om een hogesnelheidsfiets te kopen want dit marktsegment is sinds enkele jaren in vrije val. Wel koopt de particulier heel wat tweedehandse speed pedelecs die einde leasing zijn.
Inschrijvingen tweedehandse speed pedelecs – Q1 2026
Leasefietsen worden na een aantal jaren vervangen en komen opnieuw op de markt als tweedehands. Uiteraard zijn er ook particuliere kopers die hun speed pedelec graag inruilen voor een moderner exemplaar.
De tweedehandsmarkt van de speed pedelec groeit daardoor exponentieel: gecumuleerd over het eerste kwartaal bedraagt de stijging +60,8% tegenover 2025 en zelfs +101,4% tegenover 2023 – dat is dus meer dan een verdubbeling op 3 jaar tijd.
Inschrijvingen nieuwe speed pedelecs per provincie (Q1 2026)
De speed pedelecs blijven voornamelijk een Vlaamse aangelegenheid: 97,9% van alle inschrijvingen gebeurt in Vlaanderen, mede dank zij de in Vlaanderen gevestigde leasingmaatschappijen. Dat heeft de markt overhoop gehaald.
Bij de nieuwe exemplaren was Antwerpen jarenlang koploper. Nu eindigt het met 502 stuks op de vierde plaats na Vlaams-Brabant (584), Limburg (624) en grote slokop Oost-Vlaanderen (1.917, hetzij 50% van de totale markt).
Meer info: TRAXIO

Auto Inschrijvingen


Auto-inschrijvingen herpakken zich in maart: het ‘Saloneffect’ speelt bij zowel de nieuwe als de tweedehandswagens
Filip Rylant, woordvoerder van mobiliteitsfederatie TRAXIO: “De tweedehandsmarkt doet het over de drie eerste maanden van 2026 met 181.953 ingeschreven exemplaren iets minder goed (-2,3%) dan vorig jaar en 2024, maar blijft nog fors voor op 2023 (+7,1% beter). Het verlies zat ‘m vooral in de maand januari (-7,0%). Februari was al beter (-1,7%) en maart tenslotte scoorde +2% beter dan vorig jaar - opgelet echter want in 2026 telde de maand maart 1 werkdag meer dan in 2025 en dat verklaart een deel van dit cijfer. Maar we merken ook dat de tweedehandsinschrijvingen maand na maand toenemen en dat komt deels omdat er meer wagens vrijkomen voor de occasiemarkt. Daar zit de Brussels Motor Show voor iets tussen: heel wat consumenten hebben toen een nieuwe wagen besteld en stilaan worden die uitgeleverd. Dat verklaart niet alleen de stijging van het aantal nieuwe wagens in de maand maart, maar ook de tweedehandse inschrijvingen in maart. Op de nieuwmarkt worden de inschrijvingen immers voor de helft door particulieren gedaan en zij hebben vaak al een wagen die op het ogenblik van de nieuwe levering vrijkomt om te worden doorverkocht: extra instroom en aanbod dus op de tweedehandsmarkt. We merken overigens ook op dat de salonperiode een gunstige ‘mindset’ creëert voor de aankoop van een wagen, of die nu nieuw dan wel tweedehands is.
Overigens blijft die tweedehandsmarkt nog steeds een zaak van particulieren: hun aandeel in de inschrijvingen van tweedehandswagens bedraagt niet minder dan 90,7%. Indien we de cijfers van nieuwe en tweedehandswagens bij elkaar tellen, dan is de particulier goed voor 72,2%.
De occasiemarkt wordt nog steeds gedomineerd door de benzinemotor (56%), voor de diesel (22,7%) en de hybride (15,3%).
Bedrijven van hun kant zien we amper op de tweedehandsmarkt, behalve bij de occasie elektrische wagens. Het marktaandeel van de BEV bedraagt nu 5,5%, waarvan iets meer dan de helft (55%) wordt ingeschreven door bedrijven en leasing/rentingbedrijven. Die toename is echter onvoldoende om het aantal EV’s die vrijkomen uit leasingcontracten op te vangen.
Ondertussen blijft de gemiddelde leeftijd van het Belgische wagenpark toenemen – deze bedraagt nu al ongeveer 10 jaar.
Volkswagen was dit jaar het best verkochte occasiemerk, voor BMW, Mercedes, Peugeot en Opel.
Bij de meest populaire modellen voerde de VW Golf (7.011) het klassement aan, voor de VW Polo (5.385), de Opel Corsa (4.598), de BMW 3-reeks (3.881) en de BMW 1-reeks (3.549).
“De nieuwe wagens moesten tijdens het eerste kwartaal van 2026 even van het gas af. Er werden in totaal 113.805 nieuwe auto’s ingeschreven en dat zijn er -5,9% minder dan vorig jaar. De maand maart was wel positief met een stijging van +8,8% - een teken dat de op het Salon bestelde wagens meer en meer worden uitgeleverd.
En dan blijft natuurlijk de hamvraag: welke impact gaat de crisis in het Midden-Oosten hebben op de autoverkoop in België…?”
Feedback uit de showrooms
Joëlle Peeters (Leo Peeters): “We zijn tevreden over het showroombezoek tijdens en na de salonperiode. Tegelijk merken we dat consumenten meer tijd nemen te beslissen wegens de economische onzekerheid, stijgende kosten en de snelle technologische evolutie. Ze kiezen vaker om hun huidige wagen wat langer te houden en er extra onderhoud of herstellingen aan te laten uitvoeren, wat voor extra activiteit in de werkplaats zorgt. Toch zien we dat aantrekkelijke salonacties en stockwagens klanten soms sneller doen beslissen.
Vooral bij zakelijke klanten stijgt de vraag naar elektrische wagens dank zij de fiscale voordelen. Particuliere klanten tonen ook steeds meer interesse voor hybride en elektrische wagens maar zijn nog steeds wat afwachtend door aankoopprijs, rijbereik en laadinfrastructuur. Er wordt wel steeds meer belang gehecht aan duurzaamheid, verbruik en totale gebruikskosten. En aan digitale functies zoals connectiviteit, rijhulpsystemen en software-updates.
Het voorjaar is traditioneel een drukke periode in de werkplaats. Na de winter komen veel klanten langs voor onderhoud, bandenwissels en herstellingen, waardoor de planning goed gevuld blijft.”
Ward Van Sighem (Auto’s Verschueren): “De salonperiode heeft een gunstige impact heeft gehad op onze verkoop en ook de stockrotatie lag hoger dan normaal. In de eerste maanden van het jaar is de omzet sterk gestegen ten opzichte van vorig jaar en de verkoopresultaten liggen eveneens een stuk hoger. Wel is de verkoop quasi ogenblikkelijk met 25% teruggevallen sinds de start van de oorlog in het Midden-Oosten en we verwachten niet meteen verbetering op korte termijn. Daar waar klanten in januari en februari sneller dan gemiddeld beslisten, vermoeden we dat het beslissingsproces vanaf nu langer zal duren door de toegenomen onzekerheid.
Bij de particulier is de interesse voor plug-in hybrides en elektrische wagens nog steeds beperkt. We zien wel dat veel bedrijven hun weg hebben gevonden naar de geëlektrificeerde voertuigen op de tweedehandsmarkt, met name door de lage TCO.
Opvallend bij ons is de we meer verkopen aan bedrijven en dat particulieren meer wagens kopen van hogere leeftijd en kilometerstand.”
Marc Van den Kerkhof (Van Mossel): “Het Salon heeft gezorgd voor een positieve verkoopdynamiek in de concessies én stelt de sector in een positief daglicht qua innovatie, veiligheid, milieu/elektrificatie en verbonden diensten zoals verzekeringen en financieringen. Vooral januari was sterk met veel showroombezoekers en orders. Het saloneffect is echter wel snel weggeëbd in februari.
Particuliere klanten blijven zeer prijsgevoelig; vandaar het succes van de merken die sterke promoties voerden, zeker indien dit was gekoppeld aan goede financieringsvoorstellen.
De particuliere klant neemt zijn tijd en overweegt dikwijls een occasiewagen omdat de investering in een nieuwe wagen steeds zwaarder weegt maar ook omdat de keuze complexer wordt: meer merken, financieringsvormen, motorisaties, te verwachten restwaardes,… Ook de grote fleet-klanten hebben tijd nodig om te beslissen, eveneens omwille van de toegenomen complexiteit. Een professionele begeleiding voor de opbouw van car policy, financiering en beheer van hun vloot is daarom belangrijk. Daar komen nu ook vragen over het mobiliteitsbudget bovenop.
Hybridewagens zijn zeer populair bij de particuliere klanten omwille van gunstige BIV, laag verbruik, en automatische bak. EVs blijven over het algemeen te duur, maar bij particuliere klanten met zonnepanelen en focus op milieu zien we wel een groeiende interesse. Eveneens een stijgende interesse voor elektrische bestelwagens maar gezien de huidige fiscaliteit en gebruikskost blijft de vraag nog steeds beperkt. Plug-in hybride bestelwagens plug-in komen meer in trek omdat ze in bepaalde gevallen ook fiscale voordelen opleveren.
De tweedehandswagens van hun kant kunnen rekenen op een toenemende interesse. De professionalisering van de handel in occasiewagens is positief, want dit zorgt voor een lagere drempel voor de klanten. Hier zetten we bij Van Mossel sterk op in met een ruim en kwalitatief aanbod gespreid over vele vestigingen.”
Matthias Gommeren, Cardoen: “Het Autosalon is een belangrijk momentum: voor veel nieuwe klanten een instapmoment, terwijl bestaande klanten soms extra kortingen verwachten. Meer dan de helft van onze januari-verkopen concentreert zich in de twee weken van het Autosalon. De Salonpromoties zorgden duidelijk voor extra trafiek en klanten nemen dan merkbaar sneller aankoopbeslissingen; ongeveer 70% beslist relatief snel terwijl 30% meer tijd neemt. We merken anderzijds dat klanten vaker vergelijken en bewuster omgaan met hun aankoopbeslissing, wat leidt tot een licht stijgend uitstelgedrag.
Bij zakelijke klanten blijft de vraag naar hybride en elektrische auto's hoog, voornamelijk omwille van fiscale voordelen. Bij particuliere klanten groeit de interesse in beperktere mate (ongeveer 20%), met een duidelijke voorkeur voor full hybrids. Plug-in hybrides winnen licht aan populariteit, terwijl de interesse in volledig elektrische auto's eerder beperkt blijft. Daarnaast merken we dat veel klanten onvoldoende inzicht hebben in de verschillen tussen mild, full en plug-in hybrides.
De SUV blijft zeer populair, ook binnen het tweedehandssegment. Klanten hebben steeds hogere verwachtingen op vlak van standaarduitrusting (smartphone-integratie, camera’s, rijhulpsystemen) en verwachten transparantie rond prijs, promoties en levertermijnen. Wij zien alvast een verdere groei van de tweedehandsmarkt. Ook opvallend is de duidelijke stijging in het aantal werkplaatsbezoeken in dit eerste kwartaal.”
Details tweedehandse personenwagens
Volkswagen en BMW waren tijdens het eerste kwartaal van 2026 de meest verkochte merken tweedehandse personenwagens vóór Mercedes, Peugeot en Opel.
Op kop staat nog steeds de VW Golf (7.011), voor de VW Polo (5.385), de Opel Corsa (4.598), de BMW 3-reeks (3.881) en de BMW 1-reeks (3.549).
Het aandeel van de diesels blijft ook bij de tweedehandswagens verder dalen tot 22,7%, terwijl dat van de benzinemotoren nu al stijgt tot 56%. Het aandeel van de andere brandstoffen groeit langzaam op de tweedehandsmarkt en overstijgt met 21,3% voor het eerst de grens van 20%. Dit is voornamelijk te danken aan het stijgende aandeel van de hybride wagens (dit zijn alle types van geëlektrificeerde wagens met verbrandingsmotor en elektrische ondersteuning, dus zowel de gewone hybride wagens als de plug-ins en de mild hybrids) die nu 15,3% voor hun rekening nemen (zowel succesvol bij particulieren als bij bedrijven – het aandeel PHEV zal naar verwachting wel afnemen in de toekomst), terwijl er 5,5% full elektrische modellen werden ingeschreven op de tweedehandsmarkt.
Kanttekening hierbij is wel dat hybride en elektrische voertuigen vrij recent hun opmars maakten op de nieuwmarkt waardoor hun aandeel op de tweedehandsmarkt momenteel nog beperkt is, maar maand naar maand zal groeien naarmate hun aantal zal stijgen op de totaalmarkt.
De mediane leeftijd van de occasie-inschrijvingen bedraagt nu 7 jaar en 10 maanden. De mediane leeftijd van de occasie-inschrijvingen verraadt op zich niet echt dat het totale wagenpark flink aan het verouderen is, en dat is uiteraard een nefast verschijnsel voor de vergroening en uitstootreductie.
De tweedehandsmarkt blijft vooral een particuliere activiteit. Maar liefst 90,7% van de inschrijvingen waren gedaan door privépersonen terwijl het aandeel bedrijfswagens op de tweedehandsmarkt stagneert op iets minder dan 10%. De sector van de tweedehandsverkopers preciseert hierbij dat startende bedrijven vaker kiezen voor een tweedehandswagen en dat zij – voorlopig nog - vaak interesse hebben in occasie hybride wagens.
De tweedehandsmarkt blijft vooral een particuliere activiteit. Maar liefst 90,7% van de inschrijvingen waren gedaan door privépersonen terwijl het aandeel bedrijfswagens op de tweedehandsmarkt stagneert op iets minder dan 10%. De sector van de tweedehandsverkopers preciseert hierbij dat startende bedrijven vaker kiezen voor een tweedehandswagen en dat zij – voorlopig nog - vaak interesse hebben in occasie hybride wagens.
Vlaanderen is met 55,3% de grootste regio voor de inschrijving van tweedehandse personenwagens terwijl Wallonië op 36,2% strandt en Brussel op 8,4%.
Meer info: TRAXIO

Europa Park

|

Wie denkt dat een potconnector een keukengerei is of een Heki in de achtergarage vermoedt, heeft dringend de steun van de Caravaning-Gutachter-Fachverband e.V. (CGF e.V.) nodig. Het werd opgericht in 2020 en heeft nu meer dan 120 experts als specialisten in recreatieve voertuigen. De Caravanning Expert Academy van de CGF heeft haar kennis op het gebied van bewoonbare recreatievoertuigen met vele partners gebundeld en deze samen ontwikkeld in de afgelopen zes jaar. De ongeveer 1.000.000 campers en ongeveer 800.000 caravans die momenteel in Duitsland geregistreerd staan, onderstrepen het belang van dit toerismesegment en de diensten die door de CGF worden geleverd. Lees alstublieft het bijgevoegde persbericht. Het beeldmateriaal is vrij beschikbaar.
Caravanning Expert Association meldt een verhoogde vraag
Wie denkt dat een potconnector een keukengerei is of een Heki in de achtergarage vermoedt, heeft dringend de steun van de Caravaning-Gutachter-Fachverband e.V. (CGF e.V.) nodig. Het werd opgericht in 2020 en heeft nu meer dan 120 experts als specialisten in recreatieve voertuigen.
De Caravanning Expert Academy van de CGF heeft haar kennis op het gebied van bewoonbare recreatievoertuigen met vele partners gebundeld en deze samen ontwikkeld in de afgelopen zes jaar. De ongeveer 1.000.000 campers en ongeveer 800.000 caravans die momenteel in Duitsland geregistreerd staan, onderstrepen het belang van dit toerismesegment en de diensten die door de CGF worden geleverd.
In het bijzonder is het aandeel hoogwaardige recreatievoertuigen met complexe technische apparatuur de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen. Voor experts en testingenieurs leidt dit tot een toenemende behoefte om zich vertrouwd te maken met de specifieke eisen van deze voertuigklasse. Vooral omgebouwde bestelwagens worden steeds populairder – niet in de laatste plaats in stedelijke gebieden met beperkte infrastructuur. Deze voertuigen dienen vaak als alledaags voertuig en tegelijkertijd als weekendhuis, wat hun technische veelzijdigheid en de vraag naar taxatie verhoogt.
De "witte goederen" op Duitse snelwegen worden niet alleen talrijker, maar ook luxueuzer. Het aandeel campers met een nieuwe prijs boven de 100.000 euro neemt gestaag toe. Dit verhoogt ook de eisen aan deskundige praktijk: de complexe boordtechnologie, hoogwaardige materialen en individuele uitrustingsvarianten vereisen diepgaande specialistische kennis en nauwkeurige waarderingsexpertise.
De toegenomen vraag naar speciale deskundige diensten omvat bijvoorbeeld algemene of situationele vochtanalyses, campercontroles of rapporten over bewaring van bewijsmateriaal. De rechterlijke macht is ook regelmatig op zoek naar gekwalificeerde caravan-experts om goed onderbouwde gerechtelijke rapporten te laten opstellen, bijvoorbeeld bij ongelukken – niet in de laatste plaats dankzij het grote aantal consumenten met een onkostenverzekering.
Als de eerste en grootste beroepsvereniging voor taxateurs van caravans telt de Caravaning Gutachter Fachverband e.V. nu meer dan 120 experts als specialisten voor recreatievoertuigen, caravans en campers, stacaravans, zelfverbouwingen en tenten. Het netwerk bestrijkt het hele land en omvat de buurlanden Zwitserland en Oostenrijk.
Op de http://cgf-ev.de/ website kunt u meer te weten komen over de branchevereniging en ook zoeken naar en contact opnemen met uw specialist in uw omgeving.

Zeer goed uitkijken voor u de oversteek opstapt

|
|||||||||||||
|


![]()
|
Groot stadhuis

Nieuws bij Hobby

Hobby nieuws .
De fabrikant uit Fockbeck brengt een nieuwe reeks kampeerauto’s uit hogere segment op de markt.

De Hobby Prestige I valt in de smaak dank zij het knappe interieur en een uitgebreide standaard uitrusting. Dat maakt dat men gerust met de T 710 GE op wintervakantie kan vertrekken. Het is niet alleen het chique interieur in jachtstijl met mooie meubelfronten en een vloer in scheepsstijlhout dat de aandacht trekt. Ook het koetswerk van de Prestige T is dank zijn vorm en decoratie decoraccenten een blikvanger.
Wat Hobby al vele jaren kenmerkt bij de Prestige T nog verhoogd is de standaard omvangrijke uitrusting. Daardoor is hij echt geschikt voor zwervers die belang hechten aan een rijke uitrusting. Vanaf fabriek hebben de kampeerauto’s een achteruitrijcamera. Een polyester bodem en dak met geïsoleerde dakluiken. Samen met de geïsoleerde en verwarmde watertanks plus de volledige isolatie van het voertuig plus de degelijke verwarming is de Prestige T een volwaardige winterkampeerauto.

Als een leuk toebehoor zien we het 7 duims aanraakbedieningspaneel. Sfeervolle verlichting en het nieuwste verduisterings systeem in de stuurcabine, in het voorfront de LED schijnwerpers, alles door Dometic geleverd.
Gaan we terug naar binnen waar we achterin twee enkele bedden zien, die men zoals overbekend tot één groot bed kunnen omvormen. Voor 2 bewoners kan de L-zitgroep met enkele handgrepen tot een dubbelbed worden omgebouwd. Ongeveer centraal van het interieur is een redelijk grote keuken met aan de overkant een compacte sanitaire afdeling.

Als basisvoertuig heeft de 7,1 m lange halfintegrale Prestige 4 zitplaatsen met veiligheidsgordels in de rijrichting.
Fiat Ducato als meest gebruikt basisvoertuig kan de 4,4 ton dragen de turbodiesel stuurt zijn 180 paardjes via een 8 trapsautomaat naar de voorwielen.
Meer info: www.hobby-caravans.de



