Naar de inhoud

Zwerfautoclub Regio Antwerpen

Samen op stap
seniorennet.beseniorennet.be

Deelmobiliteit in Brussel: TRAXIO roept op tot een snelle en rechtvaardige transitie alsook een stabiel juridisch kader voor de deelmobiliteitsoperatoren

 


De recente beslissingen van de Brusselse overheden tonen aan dat het Gewest de deelmobiliteit stuurt meer deelfietsen, en niet meer naar deelsteps. Toch gaat de sector een periode van onzekerheid tegemoet. Daarom roept TRAXIO de Brusselse overheden op om snel werk te maken van een juridisch geborgde overgang zodat een onderbreking in het aanbod van deelfietsen zoveel mogelijk wordt vermeden.

Het arrest van de Raad van State van 29 juli 2026 verklaarde zowel de toekenning van de vergunningen als de vergunningen zelf nietig. Dit arrest kon en kan nog steeds leiden tot een belangrijke verstoring in het aanbod van deelmobiliteit in Brussel. Daarom moet er nu reeds gewerkt worden aan een stabiele en rechtvaardige regeling voor deelmobiliteit zodat het aanbod kan verzekerd worden na de aangekondigde transitieperiode.

Deelfietsen: open markt is cruciaal

Ondertussen hebben de Brusselse overheden beslist dat er - bovenop de drie huidige operatoren – ook andere kandidaten mogen meedingen naar een tijdelijke licentie voor deelfietsen. TRAXIO is alvast voorstander van een markt die ‘open’ is voor verschillende aanbieders en vraagt om dit ook in de toekomst te behouden. Dit alles binnen een duidelijk, toekomstgericht, stabiel en fair juridisch kader.

Constructieve samenwerking tussen overheid en sector

Voor TRAXIO moeten bij de verdere uitwerking van een definitieve regeling van de Brusselse overheden twee belangrijke principes als leidraad dienen voor de autoriteiten:
  • Een rechtvaardige en faire toegang tot de markt voor alle betrokken partijen. Het einde van de transitieperiode mag niet synoniem staan voor een abrupte verdwijning van het aanbod aan deelmobiliteit. Elke oplossing moet gebaseerd zijn op transparante en objectieve voorwaarden en moet aan alle betrokken aanbieders de mogelijkheid bieden om op gelijke voet deel te kunnen nemen.
  • Een juridisch robuust en duurzaam regelgevend kader. Het voorstel voor verordening dat momenteel ter advies bij de Raad van State ligt, moet het mogelijk maken lering te trekken uit de ondervonden moeilijkheden. TRAXIO pleit voor een duidelijk, evenredig en niet-discriminerend kader dat gezonde concurrentie, rechtszekerheid voor exploitanten en de nodige voorwaarden voor duurzame investeringen garandeert.

Filip Rylant, woordvoerder van TRAXIO: "Deelmobiliteit heeft een belangrijke plaats in het Brusselse mobiliteitsaanbod. Het is belangrijk om zowel gebruikers als operatoren van deelmobiliteit een duidelijk en robuust juridisch kader te bieden. De overgang moet plaatsvinden onder eerlijke voorwaarden voor alle actoren en moet een stabiel en toekomstbestendig regelgevend kader voorbereiden.”

TRAXIO wil graag betrokken worden bij de parlementaire werkzaamheden met betrekking tot de toekomstige regelgeving. De federatie is van plan om een hoorzitting aan te vragen wanneer het voorstel voor verordening wordt behandeld in de Commissie voor Mobiliteit van het Brusselse Parlement. Op dat ogenblik kan TRAXIO het standpunt van de sector voorstellen en een constructieve bijdrage leveren aan de debatten
Meer info TRAXIO 

Veel nieuws voor beginners

Veel nieuwe producten voor beginners

Nieuws uit de caravanwereld


De Europese caravanmarkt blijkt over het algemeen veerkrachtig. Het motorhomesegment blijft zich op hoog niveau staande houden. De caravandivisie daarentegen kan het niveau van het voorgaande jaar niet vasthouden.

In 2025 werden in Europa in totaal meer dan 215.000 recreatieve voertuigen nieuw geregistreerd. Vergeleken met het voorgaande jaar komt dit overeen met een lichte daling van ongeveer 2,6 procent. Dit betekent dat de Europese caravanmarkt opnieuw de grens van 200.000 nieuwe registraties heeft overschreden en op een hoog niveau blijft. De belangrijkste drijfveer van het totale positieve saldo is het campersegment, terwijl nieuwe caravanregistraties onder het niveau van het voorgaande jaar liggen, maar over het algemeen stabiel blijven.

De Europese caravanindustrie kende in 2025 een goede jaarlijkse balans met in totaal ongeveer 215.000 nieuw geregistreerde vrijetijdsvoertuigen. Dit overschreed voor de 8e keer op rij de grens van 200.000 nieuwe inschrijvingen. Met 94.134 nieuw geregistreerde recreatieve voertuigen bleef Duitsland in 2025 veruit de grootste caravanmarkt van Europa en droeg opnieuw het grootste aandeel bij aan de totale Europese markt. Frankrijk, de op één na grootste markt, meldde 33.504 nieuwe registraties en was bijna op het niveau van het voorgaande jaar met een min van 0,2 procent. Het Verenigd Koninkrijk noteerde een daling van ongeveer 7 procent ten opzichte van het voorgaande jaar, met net geen 26.000 nieuwe registraties.

Kampeerauto's blijven een anker van stabiliteit op de markt

Het campersegment bleek in 2025 ook de steunpilaar te zijn van de Europese caravanmarkt. Ongeveer 161.000 kampeerauto's werden nieuw geregistreerd in heel Europa, wat overeenkomt met een lichte stijging van ongeveer 0,6 procent. In Duitsland werden 75.368 kampeerauto's nieuw geregistreerd (+0,9 procent). Met 26.335 eenheden was Frankrijk bijna op het niveau van het voorgaande jaar (-0,2 procent), terwijl het Verenigd Koninkrijk, de derde grootste motormarkt, een stijging van ongeveer 1,3 procent behaalde met ongeveer 16.700 nieuwe registraties. De ontwikkeling was vooral duidelijk aanwezig in Zweden. Daar steeg het aantal nieuwe camperregistraties met 46,6 procent (4.201 nieuwe registraties). De doorslaggevende factor was de afschaffing van een voorheen nadelig belastingregime voor kampeerauto's, wat de markt merkbaar nieuw leven inblies.

Italië kon zijn positie ook verder versterken. Met een stijging van 10,7 procent tot in totaal 7.709 nieuw geregistreerde kampeerauto's staat het land op de vierde plaats in Europa. In Nederland werden 2.937 kampeerauto's nieuw geregistreerd, wat overeenkomt met een stijging van 19,1 procent. Ondanks lichte groei in het caravansegment is daar ook een verschuiving naar kampeerauto's zichtbaar.

Een solide groei van ongeveer 11 procent per stuk werd ook geregistreerd door de nog jonge campermarkten in Polen en Tsjechië, wat hun groeiende belang in de Europese caravanmarkt als geheel onderstreept.

Caravansegment neemt af – aanzienlijke verschuiving in vraag naar kampeerauto's

Het caravansegment registreerde in 2025 ongeveer 54.200 nieuwe registraties in Europa, ongeveer 11 procent lager dan het niveau van het voorgaande jaar. In de meeste markten zette de neerwaartse trend zich voort. In Duitsland werden 18.766 caravans nieuw geregistreerd (-13,4 procent), terwijl het aantal in het Verenigd Koninkrijk met ongeveer 19 procent daalde tot ongeveer 9.250 eenheden.

Alleen in Nederland met meer dan 7.400 nieuwe registraties (+3,4 procent) en in Polen waren er stijgingen. Tegelijkertijd is in veel landen een duidelijke verschuiving in de vraag van caravans naar kampeerauto's te zien. Deze structurele verandering is vooral duidelijk in het Verenigd Koninkrijk, waar het aantal nieuw geregistreerde campers in 2025 ongeveer 80 procent hoger lag dan dat van caravans.

"De Europese caravanindustrie blijkt over het algemeen robuust en aanpasbaar te zijn in een nog steeds uitdagende wereldwijde politieke en economische omgeving. Het feit dat de grens van 200.000 nieuwe inschrijvingen opnieuw werd overtroffen, onderstreept de blijvende aantrekkelijkheid van kampeerauto's en caravans als de voorkeursvorm van vakantie voor veel mensen in Europa. De stabiele vraag naar kampeerauto's, de diverse ontwikkelingen op de Europese markten en het zeer goede aantal bezoekers aan caravanbeurzen door heel Europa spreken van de blijvende aantrekkelijkheid van deze vorm van vakantie. Over het geheel genomen is de jaarlijkse balans van de Europese caravanindustrie daarom positief," vat Jost Krüger, secretaris-generaal van de European Caravan Federation, samen.

Meer informatie over caravanrijden is te vinden op:

Europese Karavaanfederatie
De Europese Karavaanfederatie (ECF) is de koepelorganisatie en vertegenwoordiging van de nationale organisaties van de Europese recreatievoertuigindustrie. De vereniging, opgericht in 1964, bestaat uit in totaal zeventien nationale organisaties, elk vertegenwoordigend voor de industriële sector van de caravanvaartindustrie in de respectieve EU-lidstaten. De ECF is het spreekbuis van de Europese caravanindustrie in Brussel. De belangrijkste taken omvatten politieke, economische en technische vertegenwoordiging van belangen.

Nieuwe alkoofmodellen bij Dethleffs


Royale premium kampeerauto's voor 2 personen


Dethleffs presenteert twee nieuwe alkoofmodellen in de XL mo-dellenlijn
Vrijetijdsvoertuigspecialist Dethleffs breidt zijn camperaanbod uit met twee nieuwe alkoofmodellen in de XL-serie: de Dethleffs XL A 7822-2 met een voertuiglengte van 855 centimeter en de Dethleffs XL A 6822-2 met een lengte van 730 centimeter. Dankzij de enkele bedden in de alkoof, de ruime opbergmo-gelijkheden, het hoge laadvermogen en de verwarmde dubbele bodem zijn deze twee nieuwe campers ideaal voor kampeerkoppels die hoge eisen stellen aan ruimte en uitrusting.
Met de twee nieuwe alkoofcampers XL A 7822-2 en XL A 6822-2 breidt Dethleffs zijn premium camperaanbod verder uit. De campers kenmerken zich door grote en comfortabele enkele bedden in de alkoof, een enorme hoeveelheid opberg-ruimte, een hoog laadvermogen en een hoog wooncomfort. Dankzij de warmwa-terverwarming, de dubbele bodem met vorstvrij aangelegde waterleidingen, een GFK-ondervloer en XPS-opbouwisolatie zijn beide modellen bovendien volledig winterbestendig.
Een markant exterieur, inclusief het karakteristieke rode Dethleffs-designele-ment, bepaalt het uiterlijk van de twee alkoofcampers Dethleffs XL A 7822-2 en Dethleffs XL A 6822-2. Bij een voertuigbreedte van 232 centimeter en een hoogte van 327 centimeter bereikt de XL A 7822-2 een lengte van 855 centi-meter. Zijn ‘kleine broer’, de wendbaardere XL A 6822-2, heeft een voer- tuiglengte van 730 centimeter.

Beide modellen zijn gebaseerd op een Fiat Ducato Maxi met een 180 pk (132 kW) sterke Multijet-motor die voldoet aan de Euro VI-E-emissienorm. Dankzij het AL-KO laagchassis en de tandemas achter bedraagt het maximaal toege-stane totaalgewicht van het grotere model 5.000 kilogram. De kortere XL A 6822-2 is met één achteras goed voor een maximaal toegestaan totaalgewicht van 4.500 kilogram. Daardoor beschikken beide voertuigen over een royale laadcapaciteit. De bijbehorende opbergruimte is eveneens ruim bemeten. Voor om- vangrijke kampeeruitrusting zoals campingstoelen en fietsen beschikken beide modellen over een ruime garage achterin met doorlaadmogelijkheid en grote garagedeuren.
Ruim interieur met aangename woonsfeer
Via de 70 centimeter brede opbouwdeur met coupé-instap betreedt men com-fortabel de royaal bemeten leefruimte. Met een stahoogte van maar liefst 2,09 meter biedt het interieur ook langere kampeerliefhebbers voldoende hoofd- en bewegingsvrijheid. Het meubilair, uitgevoerd in een combinatie van houtdecor met grijze en witte accenten, zorgt voor een warme en huiselijke uitstraling. De ruime bovenkasten zijn voorzien van greeploze kastdeuren met een soft-closefunctie voor extra gebruiksgemak. De standaard aanwezige AirPlus-venti-latie achter de bovenkasten voorkomt condensvorming in dit gedeelte van het interieur. Wanneer het donker wordt, benadrukt de indirecte sfeerverlichting het knusse en uitnodigende karakter van de leefruimte.

Het hoogtepunt: grote, comfortabele enkele bedden in de alkoof
Beide nieuwe kampeerauto's beschikken boven de bestuurderscabine over twee royale enkele bedden, die in de lengterichting zijn geplaatst.
De slaapplaatsen meten een comfortabele 206 x 80 centimeter en 192 x 80 centi-meter. Voor optimaal slaapcomfort zijn de bedden uitgerust met 110 millimeter dikke 7-zonesmatrassen en lattenbodems van hout.
Om de alkoof gemakkelijk te bereiken, zijn beide modellen voorzien van een uit-schuifbare trap met brede treden. Daarnaast kunnen met enkele eenvoudige han-delingen nog twee extra slaapplaatsen worden gecreëerd door de zitgroep ach-terin om te bouwen tot bed.
Ruime badkamer met bewegingsvrijheid over de volledige voertuig-breedte
Direct achter de bestuurderscabine met alkoofslaapgedeelte heeft Dethleffs de badkamer geplaatst, met links van de doorgang het toilet en rechts de afzon-derlijke douchecabine. Wanneer de badkamerdeur volledig wordt geopend, sluit deze de badkamer af van het woongedeelte. Daardoor worden de douche, de badkamer en de centrale doorgang met elkaar verbonden tot één royale badkamer over de volledige breedte van het voertuig. Dit creëert een bijzonder ruimtelijk gevoel en biedt maximale bewegingsvrijheid tijdens het gebruik van de sanitaire voorzieningen.
Ruime keuken met grote koelkast
Midden in het voertuig beschikken beide modellen over een zeer ruime keuken aan de bestuurderszijde, voorzien van grote lades en een royaal werkblad.
In de Dethleffs XL A 6822-2 bevindt zich tegenover de keuken een koelkast met een inhoud van 137 liter, inclusief vriesvak en geïntegreerde oven. In de

Dethleffs XL A 7822-2 zorgt een hoge koelkast van 137 liter met een afzonder-lijk vriesvak van 15 liter en extra vrije ruimte voor het keukenblok voor een bijzonder hoog niveau van keukencomfort.
Tegenover de keuken biedt een grote kast bovendien volop opbergruimte. Aan-sluitend versterkt een stijlvol sideboard het ruimtelijke gevoel in het interieur en draagt het bij aan een aangename, huiselijke woonsfeer. Hierdoor ogen de leefruimte en keuken niet alleen functioneel, maar ook opvallend royaal en comfortabel.
Comfortabele rondzitgroep met uitzicht aan drie zijden
Achter in beide alkoofcampers bevindt zich een royale lounge-rondzitgroep met doorlopende zit- en rugkussens en verplaatsbare hoofdsteunen. Deze comfor-tabele zithoek biedt plaats aan maximaal zes personen. In de zitbanken langs de lengtezijden zijn opklapbare stoelen geïntegreerd. Uitgeklapt vormen deze twee zitplaatsen met gordels in de rijrichting. De vrijstaande tafel van de zithoek kan bovendien worden verlaagd.
De rondzitgroep wordt omgeven door drie grote panoramaramen, die zorgen voor een uniek uitzicht rondom en het interieur vullen met veel natuurlijk dag-licht. Voor nog meer licht en ventilatie is de XL A 6822-2 uitgerust met twee panoramische dakluiken van 70 x 50 centimeter boven de zithoek. In de XL A 7822-2 bevindt zich boven de rondzitgroep één extra groot panoramadakluik van 75 x 105 centimeter. Hierdoor ontstaat een bijzonder lichte en ruimtelijke leefomgeving met een open en aangename sfeer.

Volledig winterbestendig, met dubbele bodem en Alde vloeistofverwarming
De beide nieuwe alkoofcampers zijn ontworpen voor comfortabel reizen in alle seizoenen. Dankzij een verwarmde dubbele bodem, een Alde vloeistofverwar-ming, een vorstvrij aangelegd watersysteem, een GFK-ondervloer en een hoog-waardige XPS-isolatie van de opbouw zijn de voertuigen volledig winterbesten-dig.
De dubbele bodem biedt niet alleen extra bescherming tegen kou, maar creëert ook aanvullende bergruimte voor bagage en kampeeruitrusting. Bovendien zijn tanks en leidingen beschermd tegen lage temperaturen, zodat de campers ook onder winterse omstandigheden probleemloos kunnen worden gebruikt. De Alde vloeistofverwarming zorgt voor een gelijkmatige en aangename warmte-verdeling door het gehele voertuig. Hierdoor ontstaat een comfortabel binnen-klimaat zonder koude zones, wat vooral tijdens reizen in het najaar en de winter een belangrijk pluspunt is. Met deze combinatie van isolatie, verwar-mingstechniek en doordachte constructie bieden de Dethleffs XL A 7822-2 en XL A 6822-2 een hoog niveau van comfort voor kampeerders die het hele jaar door op pad willen.
Veel rijhulpsystemen en een indrukwekkende standaarduitrusting
Tot de standaarduitrusting van de nieuwe XL-campers behoren eveneens draai-bare captain chairs stoelen voor bestuurder en bijrijder, volledig led-koplam-pen, automatische airconditioning in de cabine, cruisecontrol en twee achter-uitrijcamera's, waarvan één geïntegreerd is in de achterbumper. Daarnaast zijn de voertuigen uitgerust met een uitgebreid pakket aan rijassistentiesystemen, waaronder een noodremsysteem, zijwindassistent, aanhangerstabilisatie, ver-keersbordherkenning, vermoeidheidsherkenning voor de bestuurder en een re-gen- en lichtsensor met automatische dimlichtfunctie.

Tot slot maakt ook een cassetteluifel met handmatige bediening deel uit van de royale standaarduitrusting. Afhankelijk van het model heeft deze een lengte van vijf of zes meter, waardoor comfortabel buiten zitten vrijwel altijd mogelijk is.
Aantrekkelijke prijs-kwaliteitverhouding
Al deze eigenschappen maken de XL A 7822-2 en de XL A 6822-2 tot comfor-tabele, krachtige en veilige campers uit de hogere klasse, ideaal voor lange kampeervakanties met z'n tweeën, zowel in de zomer als in de winter.
De Dethleffs XL A 7822-2 is leverbaar vanaf € 140.590,- en wordt standaard geleverd met een zeer uitgebreide uitrusting. De compactere Dethleffs XL A 6822-2 is verkrijgbaar vanaf € 129.790. Met hun royale leefruimte, comforta-bele enkele bedden in de alkoof, ruime rondzitgroep, hoge laadcapaciteit, uit-stekende winterbestendigheid en uitgebreide veiligheids- en comfortvoorzie-ningen bieden beide modellen een bijzonder aantrekkelijk totaalpakket voor kampeerkoppels die geen concessies willen doen aan ruimte en comfort tijdens hun reizen..
Meer informatie is te vinden op: www.erwinhymergroup.com

Nieuwe kampeerauto's bij Dethleffs


Nieuwe kampeerauto's  bij Dethleffs
Dethleffs Globetrail Active Plus: top uitrusting voor een eerlijke prijs
Dethleffs breidt zijn campervanassortiment uit met de nieuwe modelreeks Glo-betrail Active Plus. Een uitgebreide standaarduitrusting en een markant exteri-eurdesign kenmerken deze nieuwe serie. De Globetrail Active Plus is verkrijg-baar in dezelfde vijf indelingen als de verwante Globetrail Active-reeks en richt zich op prijs- en designbewuste kampeerders die waarde hechten aan een Plus in de uitrusting van het voertuig.
Dethleffs breidt zijn campervanaanbod uit met nieuwe modellen. De modelreeks Globetrail Active Plus richt zich op slimme, jonge en jong gebleven kampeerders die waarde hechten aan een hoog reiscomfort en daarom kiezen voor een uitge-breide uitrusting en een krachtige motorisering. Bij de Globetrail Active Plus kun-nen klanten kiezen uit vijf verschillende indelingen, die inspelen op uiteenlopende wensen en gebruikssituaties. Het aanbod varieert van de uiterst wendbare Globe-trail Active Plus 540 DS met een lengte van slechts 541 centimeter en een dwars geplaatst tweepersoonsbed, tot de 636 centimeter lange Globetrail Active Plus 640 ES met achterin geplaatste enkele lengtebedden. Daarnaast omvat de serie drie indelingen met een voertuiglengte van 599 centimeter: de 600 DS met een dwars geplaatst tweepersoonsbed achterin; de 600 ES met twee enkele lengte-bedden achterin; en de gezinsvriendelijke 600 KS met twee boven elkaar ge-plaatste tweepersoonsbedden achterin.
Alle indelingen beschikken over een draaibadkamer met een ruimtebesparende roldeur. Naast de extra bewegingsruimte die ontstaat voor de keuken wanneer de roldeur geopend is, maakt deze oplossing ook het gebruik van het traditionele douchegordijn overbodig.

De voor de Globetrail Active Plus beschikbare indelingen zijn overigens identiek aan die van de verwante Globetrail Active-serie. Ook deze serie wordt voortaan uitgerust met de draaibadkamer met roldeur.
Markant exterieur en krachtige motorisering
Al van buiten onderscheidt de nieuwe campervan-uitrustingslijn Globetrail Active Plus zich duidelijk van de modellen uit de Globetrail Active-serie. Daarvoor zorgen de lak in Campovolo Grijs en de hoogwaardige zwarte bestickering in carbonlook met een opvallend tetraëderpatroon. Als perfecte aanvulling hierop zijn de Glo-betrail Active Plus-modellen standaard uitgerust met stijlvolle 18 inch Borbet licht-metalen velgen in zwart, gecombineerd met all-terrainbanden voor een robuuste uitstraling en extra veelzijdigheid.
Ook onder de motorkap heeft Dethleffs zijn nieuwe modelreeks aanzienlijk opge-waardeerd ten opzichte van de bestaande serie. Zo is iedere Globetrail Active Plus standaard voorzien van een 160 pk (118 kW) sterke MultiJet 3-motor in combina-tie met een automatische transmissie.
Het interieur van de Globetrail Active Plus wordt gekenmerkt door de harmoni-euze, lichte kleurstelling van de speciaal voor deze uitrustingslijn ontwikkelde woonwereld Pluto. Deze zorgvuldig gekozen kleuren dragen in belangrijke mate bij aan de stijlvolle en uitnodigende sfeer van het interieur.
Standaarduitrusting: uitgebreid en praktijkgericht
De uitrusting van de Globetrail Active Plus wordt verder aangevuld met het Midi-Heki dakluik, dat standaard aanwezig is op elk model binnen de nieuwe reeks. Dit grote dakluik zorgt niet alleen voor een constante toevoer van frisse lucht, maar laat ook volop daglicht binnen in het woongedeelte. Zo ontstaat een lichte, aan-gename leefruimte waarin je je onderweg direct thuis voelt.

Tot de uitgebreide uitrusting van de Globetrail Active Plus-modellen behoren bo-vendien de elektrische Omnistep-instaptrede, een hor voor de toegangsdeur en een handmatig bedienbare luifel. Verder zijn alle modellen standaard voorbereid voor de installatie van een zonnepaneelsysteem en beschikken over een extra raam in de badkamer, wat zorgt voor een nog betere ventilatie van de sanitaire ruimte.
Ook de bestuurderscabine krijgt een duidelijke upgrade. Tot de standaard-uitrus-ting behoren onder meer verduisteringsjaloezieën, een multimediasysteem met 10-inch touchscreen en audiosysteem, een digitaal instrumentenpaneel, een draadloos laadstation voor smartphones, automatische klimaatregeling en een achteruitrijcamera. Hierdoor biedt de Globetrail Active Plus niet alleen een hoog wooncomfort, maar ook een moderne en comfortabele rijervaring.



Over Dethleffs
"Niet zonder mijn familie!" besloot Arist Dethleffs in 1931. Daarom ontwierp hij de eerste caravan van Duitsland, die hij destijds nog een "Wohnauto" noemde. De fabrikant van skistokken en zwe-pen wilde zijn gezin namelijk meenemen op zijn lange zakenreizen. Het begrip vrije tijd was toen nog nauwelijks bekend, gezinsvakanties waren een voorrecht voor enkelen en het toerisme stond nog in de kinderschoenen. Met de uitvinding van de Dethleffs-caravan begon een nieuw tijdperk, niet alleen voor vakantiegangers, maar ook voor het bedrijf zelf, dat zich later volledig toelegde op de productie van caravans en vervolgens ook campers. De pioniersgeest van Arist Dethleffs is vandaag de dag nog altijd voelbaar binnen het bedrijf. Hij leeft voort in de voortdurende ontwik-keling van de modelseries, in talloze innovaties en natuurlijk in het hart van de campinggeschie-denis: de familie. Vanaf het allereerste begin is Dethleffs nauw verbonden met zijn thuisbasis in Isny im Allgäu. Met zijn positionering als ‘Vriend van de Familie’ blijft het merk trouw aan zijn kernwaarden.
Op het hoofdkantoor in Isny ontwikkelt en produceert Dethleffs zijn volledige productaanbod: campers, caravans en campervans. Ook de ontwikkeling en productie in opdracht van campervans en urban campers voor andere merken vindt plaats in Isny.
Erwin Hymer Group
De Erwin Hymer Group is een volledige dochteronderneming van THOR Industries, een van de wereldwijd toonaangevende fabrikanten van recreatievoertuigen, met meer dan 32.000 mede-werkers. De Erwin Hymer Group brengt fabrikanten van campers en caravans, specialisten in ac-cessoires en aanbieders van verhuur- en financieringsdiensten samen onder één dak. Tot de groep behoren de camper- en caravanmerken Buccaneer, Bürstner, Carado, Corigon, Crosscamp, Com-pass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Laika, LMC, Niesmann+Bischoff, Sunlight en Xplore.
Daarnaast maken ook de verhuurmaatschappijen Crossrent, McRent en rent easy, de chassisspe-cialist Goldschmitt, accessoirespecialist Movera en het reisplatform freeontour deel uit van de Erwin Hymer Group.


Meer informatie vindt u op www.erwinhymergroup.com.

Nieuwe modellen van Dethleffs voor 2027


Dethleffs: Comfortabele integraalcamper voor koppels
Nieuwe Trend integraalcamper met enkele hefbedden
Vrijetijdsvoertuig specialist Dethleffs breidt zijn programma van campers in het middensegment uit met de nieuwe Trend I 7027. Deze nieuwe integraal-camper beschikt voorin over een elektrisch hefbed met twee comfortabele en-kele lengtebedden en achterin over een royale rondzitgroep. Met een lengte van 740 centimeter is deze camper ideaal voor stellen die graag lange kam-peerreizen maken en hoge eisen stellen aan wooncomfort en slaapkwaliteit.
De camperserie in het middensegment, de Trend, behoort dankzij de ruime keuze aan indelingen, de grote garage achterin en tal van praktische uitrustings-details tot de bestverkochte campers van Dethleffs. Met de nieuwe integraal-camper Trend I 7027 breidt Dethleffs deze succesvolle serie verder uit.
Dit nieuwe model onderscheidt zich duidelijk van de andere uitvoeringen binnen de serie. Als enige Trend-model is hij uitgerust met twee in lengterichting ge-plaatste eenpersoonsbedden, geïntegreerd in een elektrisch bedienbaar hefbed boven de cabine. Daarnaast beschikt de Trend I 7027 achterin over een bijzon-der comfortabele rondzitgroep voor zes personen, een unicum in deze prijs-klasse bij Dethleffs. De nieuwe indeling is uitsluitend verkrijgbaar als integraal-camper.
Uniek kenmerk: elektrisch hefbed met twee enkele lengtebedden
Het meest opvallende kenmerk van de nieuwe Trend I 7027 is het elektrische hef-bed met twee afzonderlijke bedden. Het hefbed is boven de bestuurderscabine geplaatst en biedt met één druk op de knop, zonder enige ombouw, twee com-fortabele eenpersoonsbedden in de lengterichting van het voertuig. Beide bedden beschikken over een ligoppervlak van 210 x 75 centimeter en bieden daarmee een slaapcomfort dat nauwelijks onderdoet voor dat van thuis. De bedden zijn uitge-rust met dikke premium matrassen van klimaat regulerend materiaal voor een aangename nachtrust.

Ruime rondzitgroep achterin voor maximaal wooncomfort
Een ander hoogtepunt van de Trend I 7027 is de comfortabele lounge-rondzit-groep achterin, geschikt voor maximaal zes personen. Dankzij de rondom door-lopende zit- en rugkussens en de verstelbare hoofdsteunen biedt deze zithoek een uitzonderlijk hoog comfortniveau. De tafel staat vrij in de ruimte, wat zorgt voor extra gebruiksgemak en flexibiliteit.
De lounge-zitgroep wordt omgeven door drie grote panoramaruiten, die een uniek uitzicht rondom bieden en het interieur overspoelen met natuurlijk dag-licht. Daarboven bevindt zich bovendien een panoramisch dakvenster van 75 x 105 centimeter. Samen creëren deze elementen een interieur met een bijzonder ruim en huiselijk gevoel. Een vergelijkbare zitgroep is normaal gesproken alleen terug te vinden in de premium campers van Dethleffs.
Veel ruimte in keuken en badkamer
In het midden van de camper bevindt zich aan de bestuurderszijde een royale gourmetkeuken met een gaskooktoestel, grote laden, een ruim werkblad en een koelkast van 137 liter met een apart vriesvak van 15 liter. Richting de cabine volgt een ruime badkamerindeling met links een toilet en rechts van de door-gang een aparte douchecabine.
Wanneer de badkamerdeur volledig wordt geopend, sluit deze de badkamer af van het woongedeelte en verbindt ze de douche, badkamer en middengang tot één royale badruimte. Zo ontstaat maximale bewegingsvrijheid en extra comfort tijdens het gebruik.
Daarnaast geniet je in de nieuwe Trend van een warm en huiselijk interieur. Het dwars generfde houtdecor op de meubelen, de contrasterende grijstinten, de perfect afgestemde bekledingsstoffen en het modern donkere plafond creëren samen een stijlvolle sfeer. Net als de vloer in houtlook benadrukken deze ele-menten het gezellige en uitnodigende karakter van de leefruimte.

Voor omvangrijke kampeeruitrusting, zoals relaxstoelen en fietsen, biedt de nieuwe Trend volop opbergruimte in de ruime garage achterin. Dankzij de door-laadmogelijkheid en de grote garageluiken van 90 x 80 centimeter aan beide zij-den van het voertuig zijn spullen eenvoudig toegankelijk en gemakkelijk in te la-den.
Kenmerkende uitrusting van de Trend-serie
Verder overtuigt de Trend I 7027 met de vertrouwde uitrustingskenmerken die de Trend-serie zo populair maken. Daartoe behoort het dynamische exterieur met vloeiende lijnen op de zijwanden, die overgaan in het karakteristieke rode designelement van Dethleffs.
Ook bij de Trend I 7027 staat de houtvrije LifeTime Smart-opbouwtechnologie garant voor een lange levensduur. De bodemconstructie is houtvrij en be-schermd met GVK-platen (glasvezelversterkte kunststof), wat zorgt voor extra duurzaamheid en bescherming.
Een bijzonder comfortabel detail is de volledig vlakke Iso-Protect-vloer, die door-loopt van de cabine tot aan de zitgroep. Deze drempelloze vloer vergroot niet al-leen het gebruiksgemak, maar biedt in het woongedeelte ook toegang tot een royaal opbergvak in de vloer.
Daarnaast rust Dethleffs de bovenkasten in elke Trend-camper standaard uit met het AirPlus-systeem. Dit systeem zorgt voor een continue ventilatie achter de kasten, waardoor vochtvorming en schimmel effectief worden voorkomen.
Tot de overige uitrustingskenmerken behoren een groot navigatie- en multime-diasysteem, een achteruitrijcamera en diverse rijassistentsystemen, waaronder: automatisch noodremsysteem (AEBS), noodrijstrookassistent, vermoeidheids-herkenning voor de bestuurder, snelheidsassistent en verkeersbordherkenning
Samen zorgen deze voorzieningen voor extra comfort, veiligheid en gebruiksge-mak tijdens elke reis.

Fiat Ducato basis voertuig
Bij een breedte van 233 cm en een hoogte van 300 cm heeft de nieuwe Trend een totale voertuiglengte van 740 cm. Dankzij het lage chassis en de verbrede achteras blijft het toegestane totaalgewicht in de standaarduitvoering onder de 3,5 ton. Desgewenst kan het voertuig worden opgewaardeerd naar een maxi-maal toegestaan gewicht van 3.650 kg of 4.250 kg.
Als basisvoertuig kiest Dethleffs voor de Fiat Ducato, uitgerust met een 140 pk (103 kW) sterke MultiJet-motor die voldoet aan de Euro 6e-bis emissienorm en gekoppeld is aan een handgeschakelde zesversnellingsbak. Optioneel is voor deze motorisering ook een 8-traps automatische transmissie met koppelomvor-mer beschikbaar. Daarnaast is een krachtigere motor van 180 pk (132 kW) lever-baar, die uitsluitend wordt gecombineerd met de 8-traps automatische trans-missie.


Over Dethleffs
"Niet zonder mijn familie!" besloot Arist Dethleffs in 1931. Daarom ontwierp hij de eerste caravan van Duitsland, die hij destijds nog een “Wohnauto” noemde. De fabrikant van skistokken en zwe-pen wilde zijn gezin namelijk meenemen op zijn lange zakenreizen. Het begrip vrije tijd was in die tijd nog nauwelijks bekend, gezinsvakanties waren een voorrecht voor enkelen en het toerisme stond nog in de kinderschoenen. Met de uitvinding van de Dethleffs-caravan brak een nieuw tijd-perk aan, niet alleen voor vakantiegangers, maar ook voor het bedrijf zelf, dat zich later volledig toelegde op de productie van caravans en vervolgens ook campers. De pioniersgeest van Arist Dethleffs is vandaag de dag nog altijd voelbaar binnen het bedrijf. Die komt tot uiting in de voort-durende ontwikkeling van de modelseries, talloze innovaties en natuurlijk in het hart van de cam-pinggeschiedenis: de familie. Vanaf het allereerste begin is Dethleffs nauw verbonden met Isny im Allgäu. Met zijn positionering als ‘Vriend van de Familie’ blijft het merk trouw aan zijn oorspron-kelijke waarden. Op het hoofdkantoor in Isny ontwikkelt en produceert Dethleffs zijn volledige assortiment: campers, caravans en campervans. Ook de ontwikkeling en productie van camper-vans en urban campers voor andere merken vindt hier plaats.
Erwin Hymer Group
De Erwin Hymer Group is een volledige dochteronderneming van THOR Industries, een van 's we-relds grootste fabrikanten van recreatievoertuigen, met meer dan 32.000 medewerkers wereld-wijd. De Erwin Hymer Group verenigt fabrikanten van campers en caravans, accessoiresspecialis-ten en aanbieders van verhuur- en financieringsdiensten onder één dak. Tot de groep behoren de merken Buccaneer, Bürstner, Carado, Corigon, Crosscamp, Compass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Laika, LMC, Niesmann+Bischoff, Sunlight en Xplore.
Daarnaast maken ook de verhuurbedrijven Crossrent, McRent en rent easy, de chassisspecialist Goldschmitt, accessoiresspecialist Movera en het reisplatform freeontour deel uit van de Erwin Hymer Group.
Meer informatie is te vinden op: www.erwinhymergroup.com.

Diabetes opgepast !!!

 
 
1 op 5 mensen met diabetes heeft geen aangepast rijbewijs
Daardoor rijden ze zonder geldig rijbewijs, wat grote gevolgen kan hebben
In België zijn er ongeveer 1 miljoen personen met diabetes. Ze zijn wettelijk verplicht hun rijbewijs elke 5 jaar te vernieuwen na een medisch onderzoek. Uit een bevraging door de Diabetes Liga, Association du Diabète en Vias institute bij meer dan 1100 personen met diabetes blijkt dat 1 op 5 niet over zo’n aangepast rijbewijs beschikt. Daardoor rijden ze zonder geldig rijbewijs. Bij een ongeval kan dat mogelijk grote gevolgen hebben. De resultaten tonen aan dat velen onbewust zonder een aangepast rijbewijs rijden en dat er nood is aan betere informatie over de regelgeving rond rijden met diabetes. Daarom starten de 3 organisaties nu een sensibiliseringscampagne gericht op mensen met diabetes én zorgverleners.
Om na te gaan in welke mate personen met diabetes op de hoogte zijn van de regelgeving rond het aangepast rijbewijs bij diabetes en hoe ze voorzorgen nemen voor en tijdens het autorijden werd een online bevraging opgezet door de Diabetes Liga, Association du Diabète en Vias institute. In totaal vulden 1136 personen met diabetes (en een rijbewijs) deze enquête in.
 
1 op 5 heeft geen aangepast rijbewijs
Bijna 8 op de 10 (78%) van de ondervraagde mensen met diabetes beschikt over een aangepast rijbewijs. Dit betekent ook dat 22% niet in orde is met deze verplichting. Wie zonder aangepast rijbewijs rijdt, beschikt juridisch gezien niet over een geldig rijbewijs. Dat kan leiden tot een boete en kan gevolgen hebben bij een ongeval, zelfs wanneer dit geen verband houdt met diabetes. Ook de tussenkomst van de autoverzekering kan hierdoor in het gedrang komen.
De groep die rijdt zonder aangepast rijbewijs doet dat vaak onbewust. Diabetes Liga en Association du Diabète merken dat heel wat mensen met diabetes onvoldoende op de hoogte zijn van de regels rond rijgeschiktheid. Sommigen weten niet dat hun rijbewijs regelmatig vernieuwd moet worden, anderen ontdekken pas jaren na hun diagnose dat zij een aangepast rijbewijs moeten aanvragen. Zeker bij een diagnose diabetes krijgen mensen veel informatie te verwerken, waardoor deze regelgeving soms onder de radar blijft.

18% weet niet dat een aangepast rijbewijs nodig is voor alle diabetespatiënten
Een gebrek aan kennis over de regels speelt dus zeker mee. Zo denkt 18% van de ondervraagden dat een aangepast rijbewijs voor mensen met diabetes niet nodig is. 27% meent dat dit enkel geldt voor bepaalde types diabetes, vanaf een bepaalde leeftijd of enkel bij complicaties.
 
43% denkt dat er geen gevolgen zijn als je geen aangepast rijbewijs hebt. 40% weet correct dat men bij een ongeval mogelijk niet verzekerd is wanneer men niet in orde is met de regelgeving. 17% denkt zelfs nooit verzekerd te zijn!

Wat zegt de wet?
De wet schrijft nochtans van zodra de diagnose diabetes wordt gesteld, je wettelijk verplicht bent om binnen de 4 werkdagen een aangepast rijbewijs aan te vragen. Dit geldt voor elke persoon met diabetes, ongeacht de behandeling of het type diabetes (dus ook voor voorlopige rijbewijzen). Professionele bestuurders moeten elk 3 jaar hun rijbewijs laten vernieuwen, andere bestuurders elke 5 jaar.
 
Personen met diabetes moeten dit zelf in de gaten houden en na een bezoek aan hun huisarts of endocrinoloog met een ingevuld rijgeschiktheidsattest zich aanmelden bij de gemeente. Professionele bestuurders met diabetes krijgen van hun huisarts of endocrinoloog een rijgeschiktheidsadvies, op basis waarvan de arbeidsgeneesheer een rijgeschiktheidsattest aflevert. Enkel bij complexe situaties zal er doorverwezen worden naar het CARA, het rijgeschiktheidscentrum van Vias institute. Daar kan dan na een multidisciplinair onderzoek ook al dan niet een rijgeschiktheidsattest afgeleverd worden.
 
Waarom is een aangepast rijbewijs nodig?
Europese regels bepalen dat personen met diabetes een aangepast rijbewijs nodig hebben. Zo worden ze op regelmatige tijdstippen aan een medische controle onderworpen die specifiek aandacht heeft voor het veilig kunnen besturen van een voertuig. Als je diabetes hebt, kunnen de bloedglucosewaarden immers schommelen en dat kan potentieel gevaarlijk zijn achter het stuur.
 
Personen met diabetescomplicaties zoals problemen aan de ogen, hart- en vaatziekten of zenuwschade moeten extra alert zijn. Ook een hypoglycemie (ook wel “hypo” genoemd), wanneer je bloedsuikerspiegel te laag is, kan impact hebben op je rijprestaties. Mogelijke symptomen zijn beven, zweten, bleek worden, licht gevoel in het hoofd, hongergevoel, hartkloppingen. Tijdens een autorit kan een hypo zich onder andere uiten in: moeilijker op je rijstrook kunnen blijven, verkeerstekens over het hoofd zien, een richtingaanwijzer laattijdig opmerken.
 
1 op 5 is bezorgd over een hypo
1 op 5 (19%) is bezorgd over een hypo- of hyperglycemie tijdens het rijden.  64% is daar zelden of nooit bezorgd over. De bezorgdheden hangen samen met het type diabetes, de behandeling en de duur van de aandoening.
 
Bijna 1 op 2 neemt snelle suikers mee
Het is belangrijk om een hypo te voorkomen achter het stuur. Mensen met diabetes beschikken vandaag over hulpmiddelen om hun bloedglucosewaarden op te volgen. Continue glucosemonitoring, alarmsystemen en optimale behandelingen helpen om risico's tijdens het rijden beter te voorkomen.
Om de kans op een hypo te verkleinen, nemen veel personen met diabetes voorzorgen. Zo neemt 1 op 3 (36%) tijdens het rijden steeds snelle suikers mee. En 1 op 5 (18%) controleert regelmatig de bloedsuikerspiegel. 1 op 4 (25%) neemt regelmatig een pauze. De meeste respondenten geven aan verschillende voorzorgsmaatregelen te nemen voor en tijdens het rijden.

Conclusie
Deze enquête toont aan dat er nog een grote kloof is tussen wat de wetgever voorschrijft en wat mensen met diabetes in de praktijk weten of doen. Op die manier rijdt een grote groep van mensen met diabetes, vaak onbewust, rond op een manier die potentieel zware gevolgen kan hebben.
Diabetes Liga roept mensen met diabetes op om hun rijbewijs tijdig te controleren en vragen hierover te bespreken met hun huisarts, endocrinoloog of diabeteseducator. Die kunnen daarnaast ook een belangrijke rol spelen om die kennis rond de juiste regelgeving te vergroten zowel bij de diagnose van diabetes én telkens wanneer een verlenging van het rijbewijs nodig is.

Aurélie Lampaert, inhoudelijk directeur Diabetes Liga: ‘Rijden met diabetes is vandaag veiliger dan ooit dankzij betere behandelingen en technologie. Maar technologie vervangt de verantwoordelijkheid van de bestuurder niet. Het is wel hoopvol dat de overgrote meerderheid van personen met diabetes nu al voorzorgen neemt wanneer ze de weg op gaan. Toch tonen deze resultaten aan dat blijvende sensibilisering nodig is. Daarom is er op 24 november een digitale infosessie over ‘Rijden met diabetes’. Meer info over rijden met diabetes en een brochure over rijgeschiktheid vind je via www.diabetes.be ‘
 

 Christel getuigt over welke maatregelen zij neemt om een hypo te voorkomen achter het stuur. 

Meer info
Diabetes Vias institute: 0473 85 59 44
Aurélie Lampaert, Inhoudelijk Directeur Diabetes Liga: 0497/67.23.30

Nieuw bij Frankia

Frankia Platin Final Edition.

Frankia neemt de Platin uit productie en vervangt hem door een knappe Final Edition.

2716058-0a1eda9a56c1a40a1891dcca1c0d1973.jpg

Frankia die al veel schitterende interieurs voor zijn kampeerauto’s ontwierp, heeft nu een bijzonder mooie zitgroep achterin in de nieuwe Final gebouwd.  

Klanten krijgen de keuze uit 3 integralen: de 8,07 m lange I 7900 GD Platin hij heeft enkele bedden boven de garage, een ruim sanitair en een zitgroep zoals in de 7,76 m lange I 7400 Plus Platin Pure en in de I 7400 GD Platin Pure. Deze laatste heeft 2 zijzitbanken in plaats van een L-zitgroep. Frankia I 7400 Plus Platin Pure Edition heeft achterin een comfortabele U-zitgroep met panoramisch uitzicht.

2716058-c477eed01ef2ebc8954eacbe088e105d.jpg

Als optie kan men er een met 2 zijzittingen bekomen uitgerust met driepuntveiligheidsgordels en hoofdsteunen. Boven de voorste zitbankanken bouwt de fabrikant een elektrisch aangedreven hefbed. Achter de zitgroep is het sanitair. Hij heeft donker grijze ergonomisch gevormde kussens. Het redelijk groot tafelblad op 2 poten kan men in hoogte regelen. Boven zijn kasten in houtdecor met bijpassende handgrepen. De sfeerverlichting evenals de sterkere verlichting werken perfect.

2716058-28fa2b03f2b2e7b78aadb8971c0188a3.jpg

Als basisvoertuig voor de integrale luxe klasse gebruikt Frankia een Merceds Benz Sprinter 519 CDI met een MTM van 5,5 ton chassis. De sterke turbodiesel levert via een automaat 190 pk aan achterwielen. Deze uitvoering zal na verkoop van de Final Edition voorlopig niet meer aangeboden worden. Als voornaamste uitrusting vinden we een verlichte luifel, keramische wc met 2 cassetten, Alde vloeistofverwarming, drie zonnepanelen, twee batterijen van 210 AH en een groot TVscherm.

Meer info: www.frankia.com

Mobiel reizen

Diverse beurservaring in Düsseldorf: Ontdek trends en innovaties en ervaar de vrijheid van mobiel reizen en ervaar de vrijheid van mobiel reizen

Veel te snel

 
 

2 op 3 bestuurders rijdt veel te snel in zone 30


Op autosnelwegen houden we ons veel vaker aan de maximale snelheid

Morgen vindt de 25ste editie van de flitsmarathon plaats en voert de politie in heel het land extra snelheidscontroles uit. Uit een nieuwe gedragsmeting snelheid van Vias institute bij bijna 2 miljoen voertuigen blijkt dat twee op drie bestuurders in een zone 30 zo snel rijdt dat ze daarvoor een boete zouden krijgen. De gemiddelde snelheid ligt zelfs op 41 km/u. Op autosnelwegen houden we ons daarentegen wel vaker aan de juiste snelheid. Tussen 2021 en nu halveerde het percentage bestuurders dat zich niet aan de juiste snelheid hield. 
De gedragsmeting snelheid van Vias institute bestaat uit een observatie in het reële verkeer. Voor deze studie is tussen eind 2024 en begin 2026 de snelheid van bijna 2,3 miljoen personenwagens gemeten. Op 99 locaties in heel het land zowel binnen als buiten de bebouwde kom en op de autosnelwegen werd met snelheidsmeters nauwgezet de gereden snelheid geregistreerd.
De snelheid werd gemeten in omstandigheden waar de bestuurders zelf hun snelheidskeuze konden bepalen en waar er dus zo min mogelijk beïnvloeding was door externe factoren zoals snelheidsremmers, flitspalen, files of voorliggers. De gedragsmeting kwam tot stand met steun van de Europese commissie, de FOD Mobiliteit en de gewesten.

De resultaten in detail
De gemiddelde snelheid te hoog in zone 30

Zowel op de autosnelwegen als op de wegen met een maximumsnelheid van 70 of 90 km/u ligt de gemiddelde snelheid rond de maximumsnelheid. Uitzondering is de zone 30. Daar stellen we vast dat zowel in Vlaanderen (gemiddeld 37 km/u), maar zeker in Wallonië (gemiddeld 45 km/u) veel te snel gereden wordt. Zones 30 zijn er net gekomen om de kwetsbare weggebruikers beter te beschermen. Het is net daar uitermate belangrijk om de maximumsnelheden te respecteren.
 
Snelheidslimiet Gemiddelde snelheid in België Gemiddelde snelheid in Wallonië Gemiddelde snelheid in Vlaanderen
30 km/u 41 km/u 45 km/u 37 km/u
50 km/u 52 km/u 56 km/u 50 km/u
70 km/u 69 km/u 70 km/u 69 km/u
90 km/u 89 km/u 95 km/u 86km/u
120 km/u 113 km/u 113 km/u 113 km/u

Gunstige evolutie op de autosnelwegen
Als we vergelijken met de vorige gedragsmeting zien we dat op de autosnelwegen 1 op de 4 (23%) sneller rijdt dan 120 km/u. Bij een eerdere gedragsmeting in 2021 lag dat op 44%.
Wat zeker meespeelt is dat er op veel plaatsen de voorbije jaren zowel in Vlaanderen als Wallonië trajectcontroles geplaatst zijn. Dat leidt op het hele wegennet tot tragere snelheden. Daarnaast zijn er ook steeds meer elektrische wagens. Ook die hebben een gunstige invloed op de gereden snelheden.
 
2 op 3 bestuurders zou in zone 30 boete gekregen hebben.
In België geldt tot maximumsnelheden van 100 km/u een technische tolerantie van 6 km/u. Je wordt in een zone 30 dan pas geflitst vanaf 37 km/u. Op autosnelwegen is de technische tolerantie 6%, daar word je pas vanaf 129 km/u geflitst. Daarom hebben we het aantal bestuurders in overtreding berekend die dus harder reden dan wat de technische tolerantiemarge toelaat. Dat wil zeggen dat die bestuurders een boete zouden gekregen hebben als de meting door de politie was uitgevoerd.
 
Maximumsnelheid Percentage bestuurders in overtreding in België (sneller dan de technische marge)
 
Percentage bestuurders in overtreding in Wallonië (sneller dan de technische marge) Percentage bestuurders in overtreding in Vlaanderen (sneller dan de technische marge)
 
30 km/u 65% 83% 50%
50 km/u 28% 43% 21%
70 km/u 23% 22% 24%
90 km/u 27% 45% 16%
120 km/u 7% 9% 6%

- Op wegen met een maximumsnelheid van 30 km/u, reed 2 op de 3 bestuurders (65%) sneller dan 36 km/u. In Vlaanderen gaat het over de helft van de bestuurders (50%), maar in Wallonië gaat het zelfs om 83%. Daar reed tijdens onze metingen ook bijna 6% zelfs meer dan 30 kilometer per uur te snel! Een bestuurder reed zelfs 119 km/u in een zone 30.

- Bij een snelheidsregime van maximaal 50 km/u waren in Wallonië dubbel zo vaak bestuurders (43%) in overtreding dan in Vlaanderen (21%).

- Op wegen met aan maximumsnelheid van 70 km/u rijden zowel in Vlaanderen (24%) als Wallonië (22%) ongeveer 1 op de 4 bestuurders meer dan 6 km/u te snel. Op de wegen met een maximumsnelheid van 90 km/u rijdt 45% in Wallonië sneller dan 96 km/u. In Vlaanderen is dat slechts 16%. Buiten de bebouwde kom is de standaardsnelheidslimiet in Vlaanderen al enkele jaren 70 km/u, terwijl dat in Wallonië nog steeds 90 km/u. Er zijn dus ook veel meer locaties waar in Wallonië een snelheidslimiet van 90 km/u geldt.

- Als we kijken naar het aantal bestuurders in overtreding op de autosnelweg zien we dat voor heel België ‘slechts’ 7% van de bestuurders sneller rijdt dan 129 km/u. 
 
Conclusie
Uit deze gedragsmeting blijkt dat nog steeds een hele hoop bestuurders te snel rijden wanneer ze niet door de infrastructuur of door zichtbare handhaving geleid worden. In zones 30 en 50, waar de meeste kwetsbare weggebruikers zich verplaatsen, is het probleem het grootst. Zowel de gemiddelde snelheid als het percentage bestuurders in overtreding ligt, ondanks een hoge technische tolerantiemarge in ons land, veel te hoog.
 
Aangezien veel bestuurders het moeilijk hebben om zich intrinsiek aan te juiste snelheden te houden op deze locaties is het aangewezen zo vaak als mogelijk de infrastructuur aan te passen of te voorzien in zichtbare handhaving.
 
Op de autosnelwegen stellen we wel een gunstige evolutie vast van de gereden snelheden. De trajectcontroles die op veel plaatsen in Wallonië en Vlaanderen geïnstalleerd zijn, hebben over het hele weggennet een gunstige invloed. Daarnaast speelt ook de elektrificatie van ons wagenpark mogelijk een rol.
 
Jean-Luc Crucke, federaal minister van Mobiliteit: "Snelheid blijft een belangrijke oorzaak van ongevallen en is minstens een bepalende factor voor de ernst ervan. Op onze autosnelwegen zien we een gunstige evolutie, met dank aan de trajectcontroles en strikte handhaving. Samen met mijn gewestelijke collega's moeten we hierop blijven inzetten, want elk verkeersslachtoffer is er één te veel. Het zal daarom een onderwerp zijn op de Staten-Generaal Verkeersveiligheid van 6 oktober 2026. Voor alle bestuurders geldt dat we de snelheid zelf in de hand hebben en dat dit een rechtstreekse invloed heeft op de veiligheid van de andere weggebruikers."


Meer info: Vias institute

Meer van Zwerfautoclub Regio Antwerpen

↑ Terug naar de berichten