

Nieuw bij Pilote

Nieuw bij Pilote
Spring Edition.
Vorig jaar bracht Pilote de Spring Edition op het toneel. Klanten kozen meestal bij de integrale Galaxy en bij de halfintegrale Pacific modellen. De types 720 FC met eilandbed en de 720 FGJ met enkele bedden boven de garage. Aansluitend zijn de sanitairs en de keuken. Boven de knappe zitgroep met zijzitbanken in de modellen Galaxy G720 FC en de Pacific P 720 FGI is een hefbed. Zo kunnen de bewoners in de 4 types over 4 volwaardige slaap- en zitplaatsen beschikken.

Alle 4 de kampeerauto’s zijn gebouwd op een Fiat Ducato met een MTM van 3,5 ton en lang chassis. De 2,2 l turbo diesel levert 140 pk aan de voorwielen. Verder vinden we in de standaarduitrusting een achtgang automaat, aluvelgen, een 7 duim media Pakket Pionier met DAB radio, achteruitrijcamera, een 210 Watt zonnepaneel, buitenlade en buitendouche.

Voor de liefhebbers van camperbussen heeft Pilote de 6,36 m lange V 639 Spring Edition op Fiat Ducato L 4H2 met 140 pk dieselmotor een automaat uitgerust. Achterin beschikken de 2 zwerver over een langs dubbelbed.
Meer info: www.pilote.com

Auto inschrijvingen


Auto inschrijvingen
Auto-inschrijvingen spelen jojo en sluiten eerste 6 maanden af met licht verlies. Gaat de consument definitief overstag voor elektrische auto’s?
Filip Rylant, woordvoerder van mobiliteitsfederatie TRAXIO : “De tweedehandsmarkt doet het over de eerste zes maanden van 2026 met 360.346 ingeschreven exemplaren iets minder goed (-3,6%) dan vorig jaar en 2024, maar blijft nog voor op 2023 (+3,3% beter).
Het is daarbij opvallend dat de markt onderhevig is aan een yoyo-effect met maanden die in het rood gaan zoals januari, april en mei terwijl de markt zich tussendoor herpakt. Behalve het feit dat bijvoorbeeld de maand mei 2 werkdagen minder telde waardoor de rode cijfers werden versterkt, spelen vooral de geopolitieke spanningen mee in het aankoopproces; die leiden immers tot onzekerheid bij zowel professionele als particuliere klanten. Die laatsten zijn meer dan ooit op zoek naar goede deals, informeren zich grondig en willen maximale zekerheid. Ook een tendens: de hogere brandstofprijzen leiden de particuliere klant steeds meer naar de volledig elektrische wagen, zowel nieuw als tweedehands. Op de tweedehandsmarkt heeft de EV nu een aandeel van net geen 6% en dat is een forse stijging ten opzichte van de 3,9% in 2025. Consumenten kopen ook steeds meer nieuwe elektrische wagens; hoewel er nog een lange weg te gaan is, lijkt het erop dat de particuliere klant stilaan overstag begint te gaan voor de EV. Bij onze leden horen we alvast dat de omloopsnelheid van EV’s drastisch is ingekort ten opzichte van vorig jaar.
Overigens blijft die tweedehandsmarkt nog steeds een zaak van particulieren: hun aandeel in de inschrijvingen van tweedehandswagens bedraagt niet minder dan 91,1%.
De occasiemarkt wordt nog steeds gedomineerd door de benzinemotor (55,7%), voor de diesel (22,7%), de hybride (15,2%) en de elektrische wagen (5,9%).
Bedrijven zien we amper op de tweedehandsmarkt, behalve bij de occasie elektrische wagens. Het marktaandeel van de BEV bedraagt nu 5,9%, waarvan iets meer dan de helft (51%) wordt ingeschreven door bedrijven en leasing/rentingbedrijven. Die toename is echter nog steeds onvoldoende om het aantal EV’s die vrijkomen uit leasingcontracten op te vangen.
Ondertussen blijft de gemiddelde leeftijd van het tweedehandsinschrijvingen toenemen – deze heeft ondertussen de grens van de 10 jaar overschreden.
Volkswagen was dit jaar het best verkochte occasiemerk, voor BMW, Mercedes, Peugeot en Opel.
Bij de meest populaire modellen voerde de VW Golf (14.066) het klassement aan, voor de VW Polo (10.159), de Opel Corsa (8.839), de BMW 3-reeks (7.780) en de BMW 1-reeks (6.927).
“De nieuwe wagens deden het tijdens het eerste semester van 2026 met 230.681 inschrijvingen net iets minder goed (-1,7%) dan vorig jaar. De daling ligt in de fleetmarkt want de verkopen aan de particulieren nam toe en daar zit het afgelopen Salon zeker voor iets tussen.
Wanneer we kijken naar de totale inschrijvingen van nieuwe en tweedehandswagens, dan is de tweedehandsmarkt goed voor een aandeel van 61%.
Feedback uit de showrooms
Tim Reigel (Hedin): “Het Salon was een succes, net als het nieuwe modellenoffensief van Mercedes-Benz. De order intake ligt daardoor een pak hoger dan vorig jaar. Wel start de productie van de nieuwe MB-modellen pas later dit jaar waardoor de leveringen vandaag onder druk staan. Xpeng van zijn kant zet voor het tweede jaar op rij reuzenstappen vooruit met bijna 1.000 orders tijdens Q1!
De fleetmarkt blijft enorm belangrijk voor Hedin Automotive; 75% van de order intake zijn zuiver elektrische wagens. Eind 2026 verwachten we opnieuw een piek in de bestellingen door de nieuwe fiscaliteit betreffende elektrische wagens.
Tijdens de salonperiode zagen we – zoals steeds – een sneller beslissingsproces maar de klant weegt wel alles tot in detail af vooraleer een beslissing te maken. Sowieso informeert de klant zich steeds meer digitaal waardoor de fysieke showroomtraffic laag blijft. Opvallend is toch dat de oorlog in Iran er steeds meer toe leidt dat de particuliere klant een elektrische wagen overweegt en aankoopt, ook tweedehands. Dit is een belangrijke tendens want de tweedehandsmarkt is vitaal voor de restwaarde van de leasewagens.”
Matthias Gommeren (Cardoen): “Tijdens en na de Salonperiode zagen we zowel het showroombezoek als de verkoop duidelijk toenemen. Consumenten gaan bewust op zoek naar de beste deal: ze vergelijken grondig en van zodra ze overtuigd zijn, wordt vaak snel beslist.
Door de economische onzekerheid blijft betaalbaarheid een belangrijke factor en daarom groeit vooral het segment onder de €20.000 sterk. Een scherpe prijs en betaalbare maandlasten wegen vandaag vaak zwaarder door dan de nieuwste technologie of de meest uitgebreide uitrusting. Promoties blijven een belangrijke trigger maar klanten kijken steeds vaker naar het totaalplaatje: een correcte prijs, transparantie, garanties en de totale kost van de wagen. Opvallend is dat steeds meer klanten bereid zijn een wagen volledig online of op afstand aan te kopen.
Wij zien ook een sterke groei van elektrische voertuigen. Consumenten kiezen bewust voor elektrisch en niet meer louter om fiscale voordelen. De prijs blijft daarbij wel een belangrijk aandachtspunten en daarom groeit de interesse in jonge tweedehands elektrische voertuigen en professioneel gerefurbishte exemplaren. Plug-in hybrides blijven interessant voor bestuurders die nog niet volledig willen overstappen naar elektrisch rijden.”
Marc Van den Kerkhof (Van Mossel): “Het Autosalon heeft voor dynamiek in de markt gezorgd; wij zijn dus tevreden over de start van het jaar. De particuliere klant is op zoek gegaan naar goede deals en de merken met goede promoties hebben dan ook goede resultaten gehaald. Ook na de salonperiode bleven de verkopen correct. Op de fleet-markt zorgen de economische en geopolitieke situatie voor een minder gunstig klimaat. De fleet-klant zoekt naar kwalitatieve elektrische wagens met een grote autonomie. Voor enkele nieuwe dergelijke modellen zijn er wat langere levertermijnen.
Bij de particuliere klanten neemt de vraag naar elektrische wagens toe, vooral met een autonomie van 400 km of meer. Het aanbod aan compacte elektrische wagens met zo’n rijbereik blijft overigens groeien en ook de prijzen worden steeds competitiever. Daarnaast blijven voor particulieren (P)HEVs aantrekkelijk – ook hier neemt het aanbod toe en de prijs steeds aantrekkelijker.
De invoering van het mobiliteitsbudget vraagt naar meer informatie en begeleiding. Het menselijk contact blijft dus van groot belang. Wij moeten steeds meer zoeken naar een geschikte oplossing voor elke individuele klant met een aangepast product, financiering en de andere verbonden diensten zoals onderhoudscontract, verlengde garantie, verzekeringen of bijstand.
Daarnaast blijft de occasiemarkt het zeer goed doen. Door de energiecrisis vinden steeds meer klanten de weg naar een elektrische occasiewagen terwijl diesels steeds moeilijker klanten vinden.
In de werkplaats blijft het druk maar we merken wel geleidelijk aan de impact van de elektrificatie op het type en aantal van interventies in de werkplaats. Wij vangen dit op door onze producten en diensten te verbreden en zo de loyauteit van de klanten te verhogen.”
Ward Van Sighem (Verschueren): “Vanaf de start van het jaar liggen vraag en conversie duidelijk hoger dan vorig jaar, zeker tijdens het eerste kwartaal. Deze positieve tendens heeft zich – in iets mindere mate - ook in het tweede kwartaal doorgezet met een omloopsnelheid die nog steeds een stuk hoger lag dan in 2025. We merken wel dat er in april en mei wat meer waardeverminderingen zijn.
Sinds de oorlog in Iran valt op dat onze klanten – bij ons zijn dat grotendeels particuliere klanten voor tweedehandswagens - meer vragen naar elektrische wagens, zeker naar bepaalde modellen. Het aanbod van die wagens is momenteel helaas beperkt zodat alle handelaars wat in dezelfde vijver moet vissen om die wagens te vinden. Het rechtstreekse gevolg is dat het aandeel elektrisch in onze voorraad gedaald is… en dat merken we in de verkoop.
Opvallend is verder ook dat aankoopbeslissingen trager gaan, vooral bij onze traditionele klanten. Zoals gezegd, stijgt de vraag naar elektrisch maar tegelijk zwakt hybride wat af.”
Details tweedehandse personenwagens
Volkswagen en BMW waren tijdens het eerste semester van 2026 de meest verkochte merken tweedehandse personenwagens vóór Mercedes, Peugeot en Opel.
Op kop staat nog steeds de VW Golf (14.066), voor de VW Polo (10.159), de Opel Corsa (8.839), de BMW 3-reeks (7.780) en de BMW 1-reeks (6.927).
Het aandeel van de diesels blijft ook bij de tweedehandswagens verder dalen tot 22,7%, terwijl dat van de benzinemotoren nu al stijgt tot 55,7%. Het aandeel van de andere brandstoffen groeit langzaam op de tweedehandsmarkt tot momenteel 21,6%. Dit is voornamelijk te danken aan het stijgende aandeel van de hybride wagens (dit zijn alle types van geëlektrificeerde wagens met verbrandingsmotor en elektrische ondersteuning, dus zowel de gewone hybride wagens als de plug-ins en de mild hybrids) die nu 15,2% voor hun rekening nemen (zowel succesvol bij particulieren als bij bedrijven – het aandeel PHEV zal naar verwachting wel afnemen in de toekomst), terwijl er 5,9% full elektrische modellen werden ingeschreven op de tweedehandsmarkt.
Kanttekening hierbij is wel dat hybride en elektrische voertuigen vrij recent hun opmars maakten op de nieuwmarkt waardoor hun aandeel op de tweedehandsmarkt momenteel nog beperkt is, maar maand naar maand zal groeien naarmate hun aantal zal stijgen op de totaalmarkt.
De mediane leeftijd van de occasie-inschrijvingen bedraagt nu voor het eerst 8 jaar. De mediane leeftijd van de occasie-inschrijvingen verraadt op zich niet echt dat het totale wagenpark flink aan het verouderen is, en dat is uiteraard een nefast verschijnsel voor de vergroening en uitstootreductie.
De tweedehandsmarkt blijft vooral een particuliere activiteit . Maar liefst 91,1% van de inschrijvingen waren gedaan door privépersonen terwijl het aandeel bedrijfswagens op de tweedehandsmarkt stagneert op iets minder dan 9%. De sector van de tweedehandsverkopers preciseert hierbij dat startende of kleine bedrijven vaker kiezen voor een tweedehandswagen.
Vlaanderen is met 55,3% de grootste regio voor de inschrijving van tweedehandse personenwagens terwijl Wallonië op 36,4% strandt en Brussel op 8,3%.
Meer info: TRAXIO
Weinsberg zonder gasvoorraad

Weinsberg CaraCito 500 QDK.
Een caravan zonder gas.
Weinsberg durft al eens een wat ongewonere caravan op het toneel zetten. Standaard heeft hij geen gasuitrusting aan boord. Het bespaart kosten, plaats en vooral gewicht. Denken we alleen maar aan twee gasflessen van 27 kg. Het interieur is eenvoudig doch modern ingericht, waarbij kleuren van meubels en kussens een belangrijke rol spelen.
De fabrikant presenteert 5 indelingen. Twee daarvan hebben stapelbedden. Beide caravans hebben een MTM van 1.350 kg, zijn geschikt voor kleinere trekauto’s. We bekeken de grootste caravan uit het nieuwe gezelschap de CaroCito 500 QDK. Voor de indeling werden geen spitsvondigheden gezocht. Het bleef bij een van de succesrijke interieur vooral geschikt voor gezinnen met kinderen. Vooraan is een dwars opgesteld dubbelbed. Aansluitend is een beetje bekrompen treinzit, aan de linkerzijde is de keuken direct bij de hand. Achteraan zijn de drie stapelbedden, badkamer met ertussen de kleerkast.

Zoals te verwachten is het koetswerk keurig en stevig opgebouwd. Het dak is in hagelbestendig polyester, de voor en achter fronten zijn in gladde aluminium buitenplaat. De geïsoleerde wanden en dak zijn 33 mm dik de bodem 40 mm. Het kofferdeksel vooraan gaat ver open, een stel mechanische veren houdt het open. De vensters hebben veiligheidsgrendels, in de eendelige buitendeur geen venster, wel een antivliegen afscherming. Met dakvensters is Weinsberg nogal gierig geweest. Slechts 2 voor zulk een grote caravan is toch het minimum. Maar het is een instapmodel de prijs en het gewicht wordt met een vergrootglas bekeken.
Interieur.
De prijs speelt ook een rol bij de fabricatie van het meubilair. Het is echter zeer vakkundig uitgevoerd. Bijna alle deuren en wanden zijn in licht hout decor. Waar het kan zijn bovenkasten. Deuren zijn vlak hebben netjes afgeplakte randen, scharnieren en sloten zijn in verhouding. Handgrepen zijn er niet, onderaan trekken om de bovenkastdeuren te openen ziet men zelfs in de duurste caravans. Tijdens het rijden blijven de deuren gesloten. Voor 2 volwassen personen en 2 kinderen volstaat de treinzit. Voor meer of enkel volwassenen is hij te smal. Voor de nacht zijn er vijf volwaardige slaapplaatsen met comfortabele matrassen. De onderste stapelbedden kunnen opklappen en men krijgt een enorm bergvak dat eveneens langs buiten via een brede klep te bereiken is. Onder het dwars opgesteld dubbelbed is natuurlijk veel bagageruimte. Pas op er niet te veel zware voorwerpen in leggen, dat kan de druk op de kogel hoog doen oplopen.
Achterin is tussen de stapelbedden en het sanitair de kleerkast. In de badkamer is een wit waskommetje gedragen door een kast. Er zijn een paar open legplanken en een draaibaar wc. Om te douchen kan men beter naar het sanitair van de camping gaan daar is meer plaats en water. De badkamer van de CaraCito 500 QDK is er feitelijk een beetje te klein voor. Bij dag is er voldoende licht in de caravan. Voor de avonden zouden een paar extra lampjes meer nuttig zijn.

Keuken
De keuken links van de buitendeur is ruim bemeten. Samen met de bovenkast voldoet de inhoud voor het keukengerief van het gezin. Een paar schapjes meer zou nuttig zijn. Op het aanrecht tussen het spoelkommetje en de inductieplaten is nog plaats om de culinaire lekkernijen voor te bereiden. Een compressorkoelkast houdt de pintjes en het eten fris.
Koelen en verwarmen.
Het meest sensationeel van deze CaroCite 500 QDK bevindt zich onder het bed. Daar is de Dometic Freshwell 3000 installeerd. In de metalen kast wordt zowel voor de koeling als voor de verwarming van het interieur gezorgd. Voor alle zekerheid moet men op de camping minstens 16 amper ter beschikking hebben. Zo niet zullen de zekeringen van de camping begeven. In de kleerkast is een schakelbord waar men kan zien hoeveel de elektrische installatie op dit ogenblik verbruikt. 6 Amper is voldoende voor de compressor koelkast en een inductieplaat. Voor koeling of verwarming moet men op 16 Amper rekenen. Hopelijk kunnen de zekering van de camping dat stroomverbruik aan. Leidingen voor elektriciteit, water en afvalwater zijn correct geplaatst.
De standaardprijs van de CaraCito 500 QDK is verleidelijk laag. We zijn echter gewoon bij Duitse kampeervoertuigen dat er een aantal pakketten te koop zijn om het leven aan boord comfortabeler en soms veiliger te maken. Bij de 500 QDK zijn enkele pakketten die voor een veilig rijden bijna noodzakelijk zijn zoals antislinger koppeling, schokdempers. Een paar schabben meer en rollo’s aan de vensters zijn zeker praktische verbeteringen. Al die extra’s jagen natuurlijk de prijs omhoog. Voor een gezin dat met eenvoudige uitrusting tevreden is, is de CaraCito 500 QDK zeker een aanbevolen caravan.
Technische gegevens.
Totale lengte 7,19 m
Breedte 2,32 m
Hoogte 2,57 m
Opbouw Binnen Lengte 5,51 m
Breedte 2,16 m
Stahoogte 1,97 m
Gewichten MTM 1700 kg
Leeg gewicht 1139 kg
Meer info www.weinsberg.
Hij kon het goed uitleggen

Juiste bandenspanning is noodzakelijk.

|
|||||||||||||||
|

Drink best geen alcohol

De wet van 25 mei 2026 wijzigt de Wegverkeerswet in 3 fases. De eerste fase treedt in voege op 1 juli 2026 en specifieert de term ‘motorvoertuig’, verlengt het rijverbod bij rijden onder invloed van alcohol naar 12 uur, verlengt de termijn waarbinnen het proces verbaal verzonden moet worden naar 30 dagen en verlengt de verjaringstermijn voor overtredingen op de wegverkeerswet naar 3 jaar.
Op 8 juni 2026 verscheen de wet wet van 25 mei 2026 in het Belgisch Staatsblad. Deze wijzigt de wet van 16 maart 1968 betreffende de politie over het wegverkeer (Wegverkeerswet) in 3 fases en de wet van 21 juni 1985 betreffende de technische eisen.
De eerste fase treedt in voege op 1 juli 2026 en wijzigt het volgende:
- 'Titel IIIbis - Algemene gedragsregels voor de weggebruikers' ingevoegd door de wet van 20 maart 2007, wordt opgeheven. Aangezien dit deel nooit in werking is getreden, brengt dit in de praktijk geen wijzigingen met zich mee.
- De term motorvoertuigen, die doorheen de wegverkeerswet meermaals wordt gebruikt, wordt gedefinieerd. Hierdoor geldt niet meer de algemene taalkundige definitie maar wordt verwezen naar het Koninklijk besluit van 23 maart 1998 betreffende het rijbewijs. Concreet gaat het om de voertuigen waaraan een rijbewijscategorie toegekend is, aangevuld met bromfietsen met een maximumsnelheid van 25 km/uur. Bromfietsen met een lagere maximumsnelheid worden niet aanzien als motorvoertuig. Voertuigen gebruikt door personen met een sterk beperkte mobiliteit, waarmee niet sneller dan stapvoets kan worden gereden worden expliciet uitgesloten, waardoor een rechter geen verval van het recht tot sturen kan opleggen voor deze voertuigen.
- Artikel 60 wordt vereenvoudigt door alle bestuurders met een alcoholconcentratie van ten minste 0,22 mg/l UAL (0,5 g/l bloed) een rijverbod van 12 uur op te leggen. Voor professionele bestuurders is dat vanaf 0,09 mg/l UAL (0,2 g/l bloed). Voorheen bedroeg de duur van het rijverbod 2, 3 of 6 uur naargelang de alcoholconcentratie.
- De politie of het parket krijgen voortaan 30 dagen de tijd om een afschrift van het proces-verbaal te versturen naar de geïdentificeerde overtreder, de eigenaar van het voertuig, of de gebruikelijke bestuurder. Bovendien begint die periode pas te tellen vanaf het vaststellen van deze informatie, dat kan bijvoorbeeld het antwoord van de leasemaatschappij zijn op de vraag wie de gebruikelijke bestuurder is.
- Dezelfde verlenging van de termijn waarbinnen het proces verbaal verzonden moet worden wordt ook doorgevoerd voor overtredingen op de wet wet van 21 juni 1985 betreffende de technische eisen.
- Artikel 68 wordt vereenvoudigd door de verjaringstermijn vast te leggen op 3 jaar voor alle overtredingen op de wegverkeerswet, in plaats van 2 jaar of 3 jaar naargelang de overtreding.
De wijzigingen aan de reglementen op deze website zullen worden doorgevoerd zo dicht mogelijk bij de datum van inwerkingtreding.
De volgende fase van de wijzigingen zal op hetzelfde moment in voege treden als het nieuw Strafwetboek en en heeft als doel de wegverkeerswet hiermee in lijn te brengen.
Bronnen:
- Wet van 25 mei 2026 tot wijziging van de wet van 16 maart 1968 betreffende de politie over het wegverkeer als gevolg van het nieuwe Strafwetboek en houdende diverse bepalingen en tot wijziging van de wet van 21 juni 1985 betreffende de technische eisen waaraan elk voertuig voor vervoer te land, de onderdelen ervan, evenals het veiligheidstoebehoren moeten voldoen
- Wet van 16 maart 1968 betreffende de politie over het wegverkeer
- Wet van 21 juni 1985 betreffende de technische eisen waaraan elk voertuig voor vervoer te land, de onderdelen ervan, evenals het veiligheidstoebehoren moeten voldoen
- Meer info; VIAS Institute

De nieuwe Get Away CS

GetAway CS

Vast dwars bed.
Bij de ontwikkeling van de GetAway CS stond één doel centraal: zoveel mogelijk leef- en slaapruimte creëren binnen dezelfde compacte afmetingen als de GetAway LS, mét vast bed. De oplossing werd gevonden in een slimme lichtgewicht uitklapconstructie via een groot bagageluik. Hierdoor ontstaat er op de camping een volwaardig tweepersoonsbed van maar liefst 2,10 bij 1,45 meter. Dankzij deze innovatieve oplossing blijft de GetAway CS een compacte én lichtgewicht caravan, zonder concessies te doen aan comfort. Slapen zoals thuis, wakker worden op de mooiste plekken.
- 2,10 x 1,45 meter
- Vast bed

Nog geen 750 kg
De GetAway CS is een echte lichtgewicht caravan: met een gewicht van nog geen 750 kg is hij verrassend eenvoudig te trekken. De compacte caravan-afmetingen en aerodynamische vormgeving zorgen voor stabiele en comfortabele rijeigenschappen, zowel op de snelweg als op kleinere wegen. Daarmee is de GetAway CS uitermate geschikt voor elektrische, hybride en kleinere auto’s. Dankzij het lage gewicht en de beperkte luchtweerstand blijft het verlies van actieradius bovendien minimaal — ook met een elektrische auto.

Ruimtelijk interieur
Stap binnen en ervaar hoe ruim een compacte caravan van binnenuit kan aanvoelen. Door de slimme indeling met de keuken centraal in de caravan ontstaat er een open en praktisch interieur met volop bewegingsruimte. Het grote panoramadak in combinatie met het hefdak zorgt voor veel lichtinval en een vrij uitzicht naar buiten. Daarbij biedt deze lichtgewicht caravan een comfortabele stahoogte tot maar liefst 240 cm — groot wooncomfort in een compact jasje.

Nog meer slimme opbergruimte
Bij de ontwikkeling van de GetAway CS is veel aandacht besteed aan praktische opbergruimte. Onder het vaste bed bevindt zich een royale bagageruimte voor grotere kampeerspullen. Daarnaast zijn aan beide zijden handige bovenkastjes geplaatst voor spullen die je graag snel bij de hand hebt. Slim geplaatste aflegvakken voor- en achterin maken het interieur compleet en zorgen ervoor dat iedere centimeter optimaal wordt benut.

Van alle gemakken voorzien
Ondanks het compacte formaat is de GetAway CS verrassend compleet uitgerust voor een lichtgewicht caravan. De ruime keuken beschikt over een moderne compressor koelkast en een praktisch driepits kooktoestel, zodat je ook onderweg comfortabel kunt koken. Daarnaast is er slim ruimte vrijgehouden voor een portable toilet. Wil je op de camping nog meer leefruimte creëren? Dan breid je deze lichtgewicht caravan eenvoudig uit met de speciaal ontwikkelde X10T voortent. Alles wat je nodig hebt voor ontspannen en comfortabel kamperen, altijd binnen handbereik.
Meer info info@easycaravanning.com
de nieuwe camperbus van VW
Spontaan overnachten: het nieuwe Good-Night-pack maakt van de ID. Buzz een flexibele camper
26 juni 2026
|
Met het nieuwe Good-Night-pack breidt Volkswagen Commercial Vehicles de gebruiksmogelijkheden van de ID. Buzz uit, waardoor het volledig elektrische VW Busje nog veelzijdiger wordt. In combinatie met de nieuwste generatie software wordt het voertuig een comfortabele metgezel voor spontane kampeeruitstapjes en weekendtrips.
Een essentieel element voor een comfortabele overnachting in de Buzz is de nieuwe Overnight-modus, die werd geïntroduceerd met de nieuwste softwareversie. Die modus maakt het mogelijk om de binnenruimte tot wel 48 uur lang continu van airco te voorzien. Zo blijft de binnentemperatuur ’s nachts constant, ongeacht de omstandigheden buiten. Tegelijkertijd worden onnodige verlichting en andere functies beperkt om een rustige slaapomgeving te creëren en het energieverbruik te optimaliseren.
Daarnaast kunnen gebruikers rekenen op de Vehicle-to-Load-functie (V2L), waarmee de ID. Buzz wordt omgetoverd tot een mobiele stroombron. Via geschikte adapters is een 230V-stroomvoorziening met een continu vermogen tot 2.000 watt beschikbaar. Daardoor kunnen tijdens het kamperen allerlei elektrische apparaten worden gebruikt, van koelboxen en koffiezetapparaten tot laders voor e-bikes.
Met deze combinatie van goed ontworpen accessoires, slimme software en elektrische infrastructuur onderstreept Volkswagen Commercial Vehicles zijn engagement voor het ontwikkelen van innovatieve oplossingen voor een nieuwe generatie van mobiele vrijetijdsconcepten die geschikt zijn voor dagelijks gebruik. De ID. Buzz bewijst eens te meer een veelzijdige allrounder te zijn, zowel voor het dagelijkse leven als op reis.
|
De Volkswagen-groep D’Ieteren |

Eura Mobil in Dusseldorf
|

Zeer aandachtig lezen

|
|||||||||||||||
|

Nieuw bij Sterckeman

Twee nieuwelingen bij Sterckeman
Zoals gewoonlijk brengt de Franse fabrikant Sterckeman twee speciale modellen uit tijdens het voorjaar. Hij heeft naar vele vragen en opmerkingen van de klanten geluisterd. Zo heeft men de nieuwe types wat kunnen aanpassen naar de wensen van veel kampeerders. Lichtgewicht caravans en interessante prijzen staan nog altijd hoog in het vaandel van Sterckeman.

Voor de kleinste werd de Engelse benaming Easy 325 DD bedacht. Hij is 5,5 m lang en 2,1 m breed. Vooraan is een grote zitgroep, de MTM bedraagt slechts 900 kg en hij heeft een laadvermogen van 125 kg. Zo kan hij door veel auto’s worden getrokken zelfs met elektrisch aangedreven wagens. In het nieuwe model valt het donkere houtdecor zelfs in deze kleine caravan goed op. De aangepaste kleur van de kussens maken er een gezellig interieur van. De Easy 325 DD zal rond de 15.000 euro worden aangeboden.

De tweede speciale Sport Edition 420 CP heeft een lengte van 6,21 m en mag een MTM van 1.100 kg op de weegschaal zetten. Met de compacte zitgroep achterin en het Fransbed vooraan heeft hij drie volwaardige slaapplaatsen. De Sport Edition 420 CP beschikt over een 50 l vers watertank, een 30 l afvalwater kannister, boiler plus de nodige elementen om van hem een eenvoudige maar degelijke caravan te maken. Vergeten we niet dat er verwarming met luchtomloop, een douche, en een AKS ook nog bij hoort. Hij wordt voor ongeveer 23.000 euro aangeboden.

Meer info: www.sterckeman.com

