Een binnenkomer voor de festivalzomerxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Het festivalseizoen trekt zich op gang en op basis van de eerste opkomstcijfers kunnen we concluderen dat u nog niet festivalmoe bent: Novarock in Kortrijk was zelfs uitverkocht (4.500 toeschouwers). Om u te helpen uw vakantie te plannen, geven we u al een overzicht van de voorlopige affiches van de zomerfestivals. Filip Van Ongevalle
Dinsdag 22 juni: Tegan and Sara
Vrijdag 25 & zaterdag 26 juni: Bart Peeters
Woensdag 30 juni: Richard Thompson
Zondag 4 juli: Melody Gardot
Woensdag 28 juli: John Butler Trio
Dinsdag 24 augustus: Paolo Nutini
Zaterdag 28 augustus: Kommil Foo De Luxe
(ww.openluchttheater.be)
Couleur Café
Vrijdag 25 juni: NTM, Ska-P, Rodrigo y Gabriela, Diam's, Shantel, Ebony Bones
Zaterdag 26 juni: Snoop Dogg, Wyclef Jean, Soprano, Staff Benda Bilili, Queen Ifrica & Tony rebel, Féfé
Zondag 27 juni: Nas & Damian Marley, George Clinton, Olivia Ruiz, Salif Keita, Sizzla, Hindi Zahra, Wax tailor, Danakil, Systema Solar
(www.couleurcafe.be)
Graspop
Vrijdag 25 > zondag 27 juni: (o.a.) Aerosmith, Kiss, Slayer, Motörhead, Channel Zero, Stone Temple Pilots, Mastodon, Bullet for my Valentine, My Dying Bride, Saxon, Paradise Lost, Fear Factory, Ignite, Sepultura, Walls of Jericho
(www.graspop.be)
Rock Werchter
Donderdag 1 juli: Main stage: Faithless, Muse, Stereophonics, Phoenix, Skunk Anansie.
Pyramid Marquee: Crookers, Bloody Beetroots Deathcrew 77, xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />La Roux, The XX, Midlake, Kyteman's Hiphop Orchestra
Vrijdag 2 juli: Main stage: Green Day, Editors, Thirty Seconds To Mars, Paramore, Rise Against.
Pyramid Marquee: LCD Soundsystem, The Specials, Jack Johnson, Corinne Bailey Rae, The Gaslight Anthem
Zaterdag 3 juli: Main Stage: Rammstein, P!Nk, The Ting Tings, Gossip, Channel Zero.
Pyramid Marquee: Booka Shade, Empire Of The Sun, Florence + The Machine, Porcupine Tree, Yeasayer, The Temper Trap, Delphic
Zondag 4 juli: Main stage: Pearl Jam, Arcade Fire, Them Crooked Vultures, Vampire Weekend, Alice In Chains, Wolfmother
Pyramid Marquee: Vitalic, The Black Box Revelation, Gomez, Dirty Projectors, The Black Keys
(www.rockwerchter.be)
Gent Jazz
(7 > 18 juli)
Woensdag 7 juli: DjanGO! 100 Years Django Reinhardt - A Tribute, Norah Jones
Vrijdag 9 juli: Vijay Iyer Trio, Freedom Band: Chick Corea, Roy Haynes, Christian McBride & Kenny Garrett
Zondag 18 juli: Joe Bonamassa, Daniel Lanois Black Dub feat. Trixie Whitley & Brian Blade
(www.gentjazz.be)
Les Ardentes
Donderdag 8 > zondag 11 juli: (o.a.) Archive, Babyshambles, Ben Harper & Relentless 7, Broken Social Scene, Crystal Fighters, Don Rimini, Ellen Allien, Everlast, Fleshtones, Health, Heather Nova, Heavy Trash, Ian Brown, José James, Just Jack, Matias Aguayo & Band, Matthew Herbert, Missy Elliott, Morcheeba, N.E.R.D., Nouvelle Vague, Pantha Du Prince, Pavement, Proxy, Public Image Ltd, Sebastian, Tiga, Tocadisco, Tunng, Yacht, Zombie Nation
(www.lesardentes.be)
Rock Zottegem
Vrijdag 9 juli: (o.a.) Iggy & The Stooges, The Charlatans
Zaterdag 10 juli: (o.a.) Pil, The Opposites, Daan
(www.rock-zottegem.be)
Cactus Festival
Zaterdag 10 juli: Elvis Costello & The Sugarcanes
Zondag 11 juli: Macy Gray, Tori Amos
(www.cactusfestival.be)
TW Classic
Maandag 12 juli: The Black Eyed Peas
(www.twclassic.be)
Dour Festival
Donderdag 15 juli: (o.a.) Faith No More, Wax Tailor, The Count & Sinden, Simian Mobile Disco, Baroness
Vrijdag 16 juli: (o.a.) Atari Teenage Riot, Paul Kalkbrenner (live), Gwar, Daedelus, Douster, A-Trak, Dub Pistols, Owen Palett, Dan Le Sac vs Scroobius Pip, Chromeo, Carl Craig feat. Mad Mike Banks
Zaterdag 17 juli: (o.a.) Skream feat. Sgt Pokes, De La Soul & Rhythm Roots All Stars, Brodinski, Renaissance Man, Mayer Hawthorne & The County, Third World, The Very Best
Zondag 18 juli: (o.a.) The Raveonettes, Capleton, Archie Bronson Outfit, Anti-Pop Consortium, Mr. Vegas, Buraka Som Sistema, Calvin Harris (live)
(www.dourfestival.be)
Suikerrock
Dinsdag 20 juli: Ray Manzarek & Robby Krieger of The Doors, John Fogerty, ZZ Top
(ook van donderdag 29 juli > zondag 1 augustus)
(www.suikerrock.be)
Tomorrowland
Zaterdag 24 en zondag 25 juli: (o.a.) David Guetta, John Dahlbäck, Paul Oakenfold, Dennis Ferrer, Carl Craig vs Radio Slave, Armin van Buuren, Derrick May, Laidback Luke, The Opposites, Sound Of Stereo, Ida Engberg, Afrojack, Dada Life, Jeff Mills, John Dahlbäck
(www.tomorrowland.be)
Lokerse Feesten
(30 juli > 8 augustus)
Dinsdag 5 augustus: Anthrax, Alice Cooper, Papa Roach
(www.lokersefeesten.be)
Sfinks
Vrijdag 30 juli > zondag 1 augustus: Terrakota (Portugal), Canteca de Macao (Spanje), Peyoti for President (GB), Céu (Brazilië), Violons Barbares (Bulgarije, Mongolië), Palo Flamenco en Ttukunak (Spanje), Orquesta Buena Vista Social Club (Cuba), Gut (Korea), Jungle Arts (Kenya)
(www.sfinks.be)
Feest in het Park
Donderdag 12 > zondag 15 augustus: (o.a.) Orbital, Fun Lovin' Criminals, Absynthe Minded, Just Jack, Vive La Fête, Kevin Saunderson, Steel Pulse, The Van Jets, Mad Caddies, Ida Engberg
(www.feestinhetpark.be)
Pukkelpop
Donderdag 19 augustus > zaterdag 21 augustus: (o.a.) Iron Maiden, Queens of the Stone Age, Placebo, 2manydj's, The Prodigy, Soulwax, Blink 182, The Kooks, Jónsi, Boys Noize, Limp Bizkit, The Flaming Lips, Pendulum, Mumford & Sons, NOFX, Goldfrapp, Diplo, Fake Blood, White Lies, Major Lazer, Richie Hawtin presents Plastikman, Hot Chip, Digitalism, D.I.M., The Low Anthem, Au Revoir Simone, Four Tet, Switch, These New Puritans,
OK GO, High Contrast, Benny Benassi, Beach House, Housemeister, Lonelady, Speech Debelle, Renaissance Man, Jack Beats, Aeroplane, Jakwob, Two Door Cinema Club, L-VIS 1990, Riva Starr, Ou Est Le Swimming Pool
(www.pukkelpop.be)
|